Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony Xperia 1.1 için 64 MP Kamera ve Periskop Zum Müjdesi!

Sony Xperia 1.1 için 64 MP Kamera ve Periskop Zum Müjdesi!

Bir seri yeni sızıntı, Sony’nin yeni akıllı telefonunun isminin Xperia 1.1 olacağını ve bu yeni telefonun kamerasının özelliklerini ortaya koydu. Ahir Xperia 5‘ten sonra başarılı bir kamerası olan bir telefonla karşı zıdda kalabileceğiz üzere görünüyor.

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Xperia 1.1’de bulunacak olan kamera grubunun lensleri içerisinde 1/1.7 inç sensörlü 64 MP’lik lens, 1/1.5 inç sensörlü 12 MP lens, 12 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP sensörlü, çözünürlüğü şimdi bilinmeyen periscope / OIS lens olacağı argüman ediliyor.

Kelam konusu sızıntı bir Çinli mikroblog sitesi Weibo’da yan alıyor. Caybule isimli kullanıcı tarafından gönderilen sızıntının birinci sefer Japon sitesi AndroidNext tarafından ortaya konduğu söyleniyor. Tıpkı haber bir lens diyagramı biçiminde telefonun temsili fotoğrafının üzerinde çizilmiş olarak da görüldü.

Yukarıdaki fotoğraf, her ne kadar daha çokça detay içeriyor olsa da, ayında ortaya çıkan Xperia 1.1 sızıntılarındaki fotoğraflarla derhal çabucak birebir. Benzerlik yüzünden bu fotoğrafın özgünden alınmış bir detay olduğu kuşkusu uyanıyor. Şayet değilse, bu durumda bu iki resmi karşılaştırıp telefonun ahir bu türlü bir yapıya sahip olacağını düşünmek mümkün. 

Yorum Ekle