Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sırt ağrısı neden olur? Sırt ağrısına ne güzel gelir?

Sırt ağrısı neden olur? Sırt ağrısına ne güzel gelir?

Konut hanımlarının, masa başı çalışanlarının ve mütemadi ayakta çalışanların en sık yaşadığı meselelerden biri olan sırt ağrısının neden olduğunu biliyor musunuz? Pekala sırt ağrısı tehlikeli mi ve sırt ağrısına ne gelir? Sizler için topluluğun yüzde 80’inin yaşadığı bu yaygın rahatsızlıkla ilgili merak edilen her şeyi derledik. Haberin detayında oturma uzanma sırasında bile acıya neden olan sırt rahatsızlığı hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Çoklukla masa başı çalışanlarının sıklıkla yaşadığı sırt ağrısı dikkate alınmadığında ileride  önemli rahatsızlıklar neden olabilir. Bu yüzden bilirkişiler bu rahatsızlığın belirtilerinin ortaya çıkması ile bireylerin bir doktora görünmelerini öneriyor. Uzunluğundan belin alt kısmında kadar ağrı, sızı, yanma, boyun tutulması, belde şiddetli sancı ve kalçalarda kemik batması üzere belirtilerle kendini gösterir. 

PEKALA SIRT AĞRISI NEDEN ORTAYA ÇIKAR?

Uzun müddet hareketsizlikten sonra aniden hareket etme

Üst teneffüs yollarına bağlı kas spazmı geçirme

Dikkatsizce ağır yük kaldırma

Yanlış oturma

Böbreklerin enfeksiyon kapması

Ağır çanta kullanmak

SIRT AĞRISINA NE YETERLI GELİR?

Kronik bel ve sırt ağrısı çeken insanların doğal yollara baş vurmadan bir ekspere görülmelidir.

SARIMSAK 

Sarımsak içerdiği anti-bakteriyel unsurlar sayesinde vücuttaki iltihaplanmaları atar. Kasların hassas olan yüzeylerini onarır. Her sabah aç karna bir diş sarımsağı ilaç üzere yutarak bu unsurundan faydalanabilirsiniz. 

EPSOM TUZU

Magnezyum sülfat bakımından güçlü olan epsom tuzunu duş aldığınız sırada bir kovaya sıcak su koyunuz içerisine göz kararı epsom tuzu ekleyiniz. Daha sonra bu suyu boynunuzdan aşağı yavaş yavaş dökünüz. Ya da tekrar sıcak suyun içerisine eprom tuzu ekleyiniz. Sonra bu suya pak bir havlu batırıp ağrıyan kesiminizde 15 dakika bekletiniz.

ZERDEÇAL

Vücuttaki iltihaplanmaları temizleyen ve ödemi atan besinlerden biri olan zerdeçaldan 2 yemek kaşığına bir yemek kaşığı bal karıştırınız. Daha sonra 3 yemek kaşığı ılık süt ekleyip macun haline getiriniz. Bu macunu ağrıyan nahiyeye sürünüz. 10 dakika masajla uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayınız.

PAPATYA ÇAYI

Papatya çayı yorgunluk ve bitkinliğe düzgün gelir. Günde bir barda papatya çayı tüketerek vücudunuzu sakinleştirmiş olursunuz.

Yorum Ekle