Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy Fold Satış Rakamları Açıklandı

Samsung Galaxy Fold Satış Rakamları Açıklandı

Geçtiğimiz 2019 yılında Samsung, birinci katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u tanıtmıştı hatırlarsanız. Sonrasında ise Güney Koreli şirket için kuvvetli bir süreç başlamıştı. Telefonu tanıttıktan sonra ortaya çıkan problemleri sebebiyle uzunca bir mühlet testlere maruz kalan Galaxy Fold, ahir geçtiğimiz eylül ayında satışa çıkmıştı.

Yaklaşık 2000 dolarlık etiketiyle pahalı bir telefon olan, lakin buna rağmen katlanabilir yapısıyla ilgi cazibeli duran Galaxy Fold için geçtiğimiz aylarda yapılan bir açıklama ile küresel çapta 1 milyon kişiye ulaştığı açıklanmıştı. Lakin gerçek rakamlar CES 2020’de Samsung’un tepe isminden geldi.

Samsung CEO’su Koh Dong-Jin, CES 2020 kapsamındaki basın içtimasında: “Sanıyorum şu ana kadar 400 bin ila 500 bin kadar Galaxy Fold akıllı telefon sattık,” diyerek bir müddettir merak edilen sorularını yanıtlamış oldu.

Kuşkusuz 400 bin ve 500 bin ünite telefon satışı bir akıllı telefon için istenen rakamlar değil, gelgelelim Galaxy Fold’un fiyatının 2000 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde azımsanacak bir rakam olmadığı da aşikar. Öte yandan sürecinin aksamalı olması da kuşkusuz satışları olumsuz etkiledi.

Samsung, şimdiden Galaxy Fold 2 planlarına başlamış durumda. Güney Koreli şirketin, önümüzdeki devirde bu sahadaki yatırımlarını arttırması bekleniyor.

Yorum Ekle