Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Saç nasıl uzar? Süratli saç uzatan tesirli metotlar

Saç nasıl uzar? Süratli saç uzatan tesirli metotlar

Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı meskende yapacağınız usullerle 1 haftada kolaylıkla uzatabilirsiniz. Mütehassısların da önerdiği saç uzatan mucize kürleri derleyerek saçlarının bir an evvel uzamasını isteyen bayanları mesut etmeye geldik. Birbirinden doğal saç uzatan kür tanımları haberimizin detaylarında…

Yapılan araştırmalar genel olarak bir saç ömrünün 3-4 yıl kadar faal bir süreç içinde olduğunu ve bu devirden sonra birkaç gün içinde geçiş periyoduna girdiği sonrasında ise üç ay kadar bir periyot içinde dinlenme evresine girdiğini söylemekteler.Saçlar günde 1/3 mm (ayda yaklaşık 1cm) kadar uzamakta ve günde dökülen saç ölçüsü 100 tel civarında olmaktadır. Elbette saça sahih bir bakım uygulayarak ve olumsuz faktörlerin tesirlerini ortadan kaldırarak bu uzama suratını artırabilirsiniz.

Saçlarınızı sağlıklı, parlak ve canlı bir halde uzatmak için doğal usulleri kullanabilirsiniz.Doğal yollar saçları yıpratmadan ve özüne zarar vermeden saçların uzamasına yardımcı olurken kimyasal içerikli eserler saç köklerinin zayıflamasına tıpkı devirde yıpranarak kırılmasını sağlayabilir. Siz de saçlarınızın 1 haftada sağlıklı bir biçimde uzamasını istiyorsanız hazırladığımız doğal prosedürleri deneyebilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI

Eski vakitlerden beri kullanılan biberi yağı, saç derisini besleyerek tıpkı devranda saç dökülmesine de birebir yeterli geliyor. Bilirkişiler tarafından da önerilen biberiye yağı, içerdiği anti-inflamtuar sayesinde tıkanan saç köklerini açarak süratlice uzamasına yardımcı oluyor.

MATERYALLER

1 tatlı kaşığı biberiye yağı
2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

İki malzemeyi bir kasenin içerisinde şıkça karıştırın. Daha sonra saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca saçınızda bekleterek uyandığınızda yıkayın. Biberiye yağını saç kremi ya da şampuanınızın içerisine de ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı hafta 2 yahut 3 defa yapabilirsiniz.

Son yıllarda tanınan olan soğan suyu; saç uzatma, saç dökülmesini tedbire, yeni saç çıkarma, beyaz oluşumunu engellemek üzere saç sorunlarını tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Soğanın içerisinde bulunan kükürt, kan dolaşımını arttırarak süratli saç uzatma tesirli sağlar. Siz de saçlarınızın süratlice uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız kürünü yapabilirsiniz.

MATERYALLER

2 adet büyük uzunluk soğan
Pamuk

YAPILIŞI

Soğanı ortadan ikiye bölerek suyunu çıkarın. Daha sonra pamuk yardımıyla saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. 15 ile 20 dakika arası beklettikten sonra şampuan ile saçınızdan arındırabilirsiniz. Bu usulden derhal tesir almak istiyorsanız haftada bir kaç kere uygulayabilirsiniz.

BİOTİN

Son yıllarda sıklık bölümünde sıkça kullanılan Biotin, karaciğer yağlanması ve B vitamini eksiliği üzere hastaları tedavi etmek için kullanılan bir vitamin çeşididir. Ama hoşluk eksperleri tarafından yapılan izlenimlere nazaran biotinin saçları uzattığı ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesine de birebir âlâ geldiği biliniyor.

GEREÇLER

2 adet biotin tablet
Dileğe nazaran zeytinyağı yahut hindistancevizi yağı

YAPILIŞI

Biotin tabletini ezip yağ ile süratlice karıştırın. Pürüzsüz kıvama gelen karışımı masaj yaparak saç köklerinize uygulayın. Bir gece beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 sefer uyguladığınızda devirle tesirini siz de fark edeceksiniz.

ELMA SİRKESİ

Doğal hane imalatı elma sirkesi saçların pH bedelini dengeleyerek saç uzamasını hızlandırır. Tıpkı hengamda saçların parlak ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur.

GEREÇLER

1 çay bardağı elma sirkesi
4 su bardağı su

YAPILIŞI

Saçlarınızı şampuan ile şıkça yıkayın. Daha sonra su ile sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırarak saf saçlarınıza durulama suyu olarak uygulayın. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu suyu uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle