Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Phil Spencer’dan Büyük Xbox Scarlett Sürprizi!

Phil Spencer’dan Büyük Xbox Scarlett Sürprizi!

Merakla beklenen  Project Scarlett‘ın resmi olarak raflarda mekan almasına hala bir yıl var lakin yeni nesil konsol, görünüşe nazaran şimdiden, en az bir kişinin oturma odasında mahallini almış durumda. Şayet bu kişinin kim olduğunu merak ediyorsanız, karşılık natürel ki başkanı Phil Spencer.

Spencer, Twitter üzerinde yaptığı açıklama ile şimdiden yeni Xbox’ı hanesine götürdüğünü ve kendisinin “ana konsolu” olduğunu söyledi. Daha ilgi alımlı olan kısım ise, Spencer’ın yeni nesil donanım üzerinde oyunlar oynayabilmesi, Elite Series 2 denetim kolunu kullanması ve “topluluk ile bağlantılı” olması.

Yeniden de Spencer’ın kullandığı donanımının önümüzdeki yıl karşılaşacağımız ile büsbütün birebir olması pek mümkün gözükmüyor ve gelişim aşamasında tasarım ve performans için pek çok değişiklik yapılacağı kestirim edilebilir. Başkaca Spencer’ın odasında tamamlanmış bir “ Spencer” sürümüne sahip olmadığı da kesin. Şu anda var olan haberlerde cihazın durumu hakkında bir şey bulunmuyor ve yalnızca donanım iskeletinden oluşuyor olması bile mümkün.

Yeniden de konsolun beklenilenden daha ileri bir gelişim aşamasında olmasının güzel bir haber olduğu kesin.

Kotaku’dan Jason Shreier sayesinde, Microsoft’un tüm yeni nesil oyunları oynayabilecek daha düşük özellikli bir konsol üzerinde de çalıştığını biliyoruz. Project Lockhart, disksiz bir konsol olacak ve One S All-Digital Edition ile başlayan akımı sürdürecek. Gelgelelim Kotaku’nun asılları, bu konsolun Microsoft’un şu anda sunduğu disksiz kutudan çok daha güçlü olacağını ve var olan nesildeki tüm oyun konsollarından daha süratli bir CPU ve bir SSD ile sunulacağını söylüyor.

Görünene nazaran Microsoft şimdi bu disksiz konsolu duyurmak için hazır değil. Lakin yeni Xbox’ın şimdiden firmanın başkanı tarafından test ediliyor olması sebebiyle, Project Scarlett’a göz atmak için çok uzun bir vade beklemeyeceğimiz söylenebilir.

Yorum Ekle