Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Oppo, Yeni Sürprizini “Gösterdi”

Oppo, Yeni Sürprizini “Gösterdi”

Akıllı telefon meydanında nispeten büyük bir yol almış olan Çinli teknoloji markaları, artık de akıllı saat pazarını maksat alıyor. Huawei şu anda birkaç akıllı saate sahip; Xiaomi geçtiğimiz Kasım ayında Mi Watch’u tanıttı ve artık de , sunum için hazırlandığı giyilebiliri için ön tanıtımını yaptı.

Ön tanıtım, Oppo’nun bir sonraki yıl için planladığı pek çok teknolojiyi gösterdiği yıllık geliştirici konferansı Inno Day 2019‘da gerçekleştirildi. Gösterilen gayrı eserlerin arasında ise AR gözlükler, bir 5G konut merkezi ve gerçek kablosuz kulaklıklar nokta alıyor. Lakin gösterilen eserlerin en ilgi çekicisinin Oppo’nun akıllı saati olduğu kesin.

Oppo, akıllı saat planlarından birinci olarak Ağustos 2019’da bahsetmişti ve o sırada firmanın yardımcı lideri bu yanda icmal yapmış olsa da, elimizde diğer detay bulunmuyordu. Inno Day 2019’da da yeni akıllı saat hakkında çok çokça malumat verilmedi ve yalnızca saatin silueti gösterildi. Lakin bu bile, saatin Apple Watch’a benzerliğini görmemiz için kafiydi. Cihaz, pek çok kişinin Apple Watch ile özdeşleştirdiği karesel dizayna sahip.

Ama Oppo’nun akıllı saatini yalnızca bir öteki Apple Watch kopyası olarak göz arkası etmek akıllıca olmaz. Yazılım da en az donanım kadar değerli ve Apple Watch’a benzemesi, birebir formda çalışacağı mealine gelmiyor. 

Xiaomi, Mi Watch’u Çin dışında sunma planı olmadığını söylemişti. Oppo’nun da tıpkı tercihi yapması mümkün gözüküyor. Yani bu saate Çin dışında erişmek, pek de kolay olmayabilir.

Yorum Ekle