Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
2019’da MP3 Player Satın Alınır mı?

2019’da MP3 Player Satın Alınır mı?

Bir vade evvel herkesin birer MP3 oynatıcısı vardı, fakat bugünlerde müzik dinlemek için akıllı telefonları kullanıyoruz. Gelgelelim MP3 çalıcılar, piyasadan külliyen çekilmiş değiller ve hala müzik dinlemek için kullanılabiliyorlar.

Evet fakat bugün bir MP3 çalıcı almanın hala bir manası var mı?

MP3 Player’ın Kısa Tarihi

MP3 çalıcıların artı ve eksilerine bakmadan evvel bu küçük cihazların nasıl ortaya çıktığına bakmak, daha düzgün bir kavrayışa sahip olmanızı sağlayabilir. Apple 2001’de iPod’u tanıtmadan evvel MP3 çalıcılar mevcut olsa da, bu cihazların yükselişi Apple sayesinde oldu. 21. yüzyılın başlarında çok sayıda şarkıyı yanınızda taşıyabilmek, kişilerin müzik dinleme formunu değiştirdi. MP3 player’lar sayesinde CD’lerden, kasetlerden yahut plaklardan oluşan müzik koleksiyonunuzu yanınızda taşımanıza gerek kalmıyordu.

Birçok teknoloji üzere MP3 oynatıcıların ömrü kısa oldu. Akıllı telefonların erişilebilir hale gelmesiyle MP3 oynatıcılara neredeyse hiç gerek kalmadı. Elbette akıllı telefonlardan evvel çıkan birçok telefon da MP3 çalma yeteneğine sahipti.

MP3 Oynatıcıların Avantajları

Daha taşınabilir: MP3 oynatıcıların küçük boyutları, bu cihazları egzersiz için olağanüstü bir seçim haline getiriyor. Cebinizde telefonla koştuysanız, telefonun rahatsız edici olabildiğini biliyorsunuzdur.

ömrü uzun: Telefonu ağır hayatınız içerisinde kullanırken taşınabilir pillerle, şarj istasyonlarıyla ve arabada şarj etmeyle uğraşmanız gerekebiliyor. MP3 oynatıcıların kendi ömrü olduğundan, pili umumiyetle daha uzun dayanıyor.

FM Radyo: Radyo dinlemeyi seviyorsanız, MP3 oynatıcılar tam size nazaran. Telefonda çevrimiçi radyoları dinleyebilseniz de, FM radyo işlevi sayesinde internet yahut WiFi olmadan radyo dinleyebilirsiniz.

MP3 Oynatıcıların Dezavantajları

Hayatınıza bir cihaz daha eklemek: Telefonlar, arkadaşlarınızla yazışmaktan sinema izlemeye ve müzik dinlemeye birçok işlevi tek bir cihazda birleştiriyor. Telefonunuzun farklı işlevlerini kullanıyorsanız, farklı bir MP3 player almanızın pek manası yok üzere görünüyor.

Akış hizmetleri daha âlâ: Kendi müziğinizi internete bağlanmadan dinleyebilmek şık, gelgelelim Spotify ve Tidal üzere hizmetler, aradığınız müziği kolay kolay bulmanızı sağlıyor. Kendi müzik kitaplığınızı oluşturuyorsanız, yeni müzikler için her keresinde kitaplığınızı güncellemek zorundasınız. Tabi bu, uğraşmanız gereken ayrıntılardan yalnızca bir tanesi.

Sonuç

Evet, MP3 oynatıcı almalı mısınız? Hasılı hayır. Müzikleri lokal olarak farklı bir cihazda çalmanız için kişisel bir neden yoksa ve akıllı telefon kullanıyorsanız, MP3 oynatıcıya gereksiniminiz yok.

Yorum Ekle