Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende en kolay manikür nasıl yapılır? Manikürün püf noktaları

Meskende en kolay manikür nasıl yapılır? Manikürün püf noktaları

Ellerinin her vakit bakımlı ve ihtimamlı görünmesini isteyen bayanlar sık sık manikür ve tırnak eti bakımı yaptırırlar. Bu bakımı diğerlerinin kullandığı aletlerle yapmak hem tırnak sorunlarına hem de bakteri taşıdığı nedeniyle kanser riski oluşturabilir. Sizler için konutta kolay kolay tırnak eti bakımı nasıl yapılır araştırdık. Doğal katikülün imalatı haberimin detaylarında…

Kendini toplumsal izolasyon ve karantina altına alan kişiler, koronavirüse karşı 14 gün boyunca hanede olacak. Bu müddet zarfında bakımı eksik etmemek gerekiyor. Kütikül olarak bilinen tırnak etleri, devir zaman kuruyup sertleşerek bed bir manzara oluşmasına sebep olabilir. Bed manzara oluşmasından fazla, günlük hayatta bir konumlara takılarak kanamaya ve ağrı oluşmasına velev enfeksiyona ve bakteri oluşmasına sebep olabilir. Bu üzere durumlarla karşılamamak için aşikâr aralıklarla tırnak eti bakımı yapılmalıdır.  Tırnak eti bakımı yapmak için en sahih ve en ülkü hengam duş sonrasıdır. Duş sonrasında yumuşayan tırnak etleri, manikür sürecini hayli kolaylaştırır. Daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için tırnak bakım kalemi ile yumuşayan tırnak etlerinizi ittirebilirsiniz. Bu süreci yapmak istemeyen kimseler hanede tırnak bakım kürü hazırlayarak bu kür ile tırnaklarına bakım yapabilirler. Pekala, tırnak bakım kürü nasıl yapılır?

TIRNAK BAKIM KÜRÜ:

MATERYALLER:

1 kaşığı zeytinyağı,
1 kaşığı aloe vera jeli,
1 çay kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:

Tüm materyalleri bir kabın içerisinde karıştırın ve bu karışımı tırnak etlerinize sürün. 5 dakika kadar masaj yaparak tırnak etlerinizin bu karışımı emmesini sağlayın. Akabinde ellerinizi sıcak su ile yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!

MANİKÜR YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Tırnakların ve tırnak etlerinin daha güzel temizlenmesi için manikür öncesi ellerin kesinlikle ılık ve sabunlu bir suda bekletilmesi gerekir. 

Lâtif kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek daha yumuşak, kolaylıkla törpülenen ya da kesilen tırnaklara ve tırnak etlerine sahip olabilirsiniz.

Sararan, kırılan, güçsüz tırnaklardan şikayetçi olanlar için limon en güzel devadır. 

Şeker ve zeytinyağı ile kolaca hazırlayacağınız ya da hazır olarak satın alacağınız peeling eserleri ile ellerinizin meyyit derilerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Ellerinizi yumuşatıp arındırdıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz.

Tırnaklarınızı kestikten sonra ellerin bakımsız görünmesine açan uzun, koparılmış tırnak etlerini bir törpü ya da kürdan yardımıyla ittirip akabinde şahsi makasıyla kesmeniz gerekir.

Törpülenmiş ve tırnak etlerinden arınmış tırnaklarınız ve meyyit derilerinden arınmış elleriniz için manikürde son adım nemlendirme sürecidir. 

Yorum Ekle