Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Genital yere epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini kesimi tüy temizleme

Genital yere epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini kesimi tüy temizleme

Genital yerinizdeki tüylerini azaltmak ve kalıcı bir tahlil arıyorsanız bu haber tam size göre! Acısız ve ağrısız bir biçimde bikini kesimindeki tüylerini şıkça temizlemenin 5 farklı formülünü bu haberimizde sizler için derledik.

Genital yerdeki tüy paklığı, bacak, koltuk altı ya da yüz üzere nahiyelerden daha hassas tıpkı vakitte ihtimam gerektiren bir bakımdır. Ayda bir kere ya da insana nazaran iki kere yapılan bu aklık saatlerinizi alıyor, yaparken canınız yanıyorsa farklı usulleri deneyebilirsiniz. Bunlar jilet, eldiven, epilasyon aleti, lazer makinesi ve ağda olmak üzere 5 farklı formülden oluşur. Velev bu kategorilerin içerisine tüy dökücü kremleri de ek edebiliriz. Lakin tüy dökücü kremler o anlık bir aklıktır. Sonrasında tüylerin artmasına velev sıklaşarak can sıkıcı bir hale dönüşmesine neden oluyor. Bu yüzden tüy dökücü krem sistemlerini katiyetle önermiyoruz. Bikini yani genital yerinizdeki tüyleri alırken mutlaka çok ihtimamlı olmalısınız. Yapacağınız en ufak bir kusur oluşmasına kaşıntı ve sonrasında egzama üzere durumları da beraberinde getirecektir. Gelin birlikte tüy alma yollarını inceleyelim, bu formüllerin arasından kendinize en elverişli sistemi bulup kullanabilirsiniz.

1- JİLET İLE TÜY ALMA

Günümüzde birçok hatunun uyguladığı ve kolaylık olsun diye tercih ettiği jiletle tüy alma, tüylerinizin devranla daha çokça çıkmasına neden olabiliyor. Bu bireyden şahsa değişen bir şeydir. Kimi hatunların tüylerinin artmasına neden olurken kimilerinin ise azalmasına destek oluyor. Yapılan araştırmalarda da bu cephede sonuç elde edilmiş. Günlük hayatınızda pratik ve süreksiz prosedür arıyorsanız jilet kullanabilirsiniz. Jileti her tasarruftan evvel ıslatın. Jileti bastırmadan cildinize hassas bir formda uygulayabilirsiniz. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en değerli adım hijyendir. Acısız olduğu için jilet metodu devletimizde en çok tercih edilenler arasındadır.

2-AĞDA İLE TÜY ALMA

Tarihi çok eski dayanan ağda prosedürü bayanların birinci çağlardan beri uyguladıkları bir tüy alma biçimidir. Velev sıcak isterseniz soğuk ağda bantlarını kullanarak bikini yerinizi temizleyebilirsiniz. Şayet acısız bir sonuç elde etmek istiyor birebir hengamda cildiniz hassas kızarmasın diyorsanız muhakkak bu formülü tercih etmemelisiniz. Ağda da kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olmasına itina gösterin. Gayri bezler tahrişe ve velev cildinizin kızarmasına neden olacaktır. Küçük kesimler halinde tüyleri almak acıyı daha aza indirecektir. Ağdayı tüylerin çıkış istikametine gerçek uygulayın ve olabildiğince ince bir tabaka halinde sürün. Bezi yapıştırıp bir iki saniye sonra çekebilirsiniz.

3- EPİLASYON MAKİNESİ İLE TÜY ALMA

Kılları kökünden alarak uzun vadeli pürüzsüzlük elde etmek istiyorsanız cımbızlı epilasyon makinelerini kullanabilirsiniz. Bu cihazların döner diskleri istenmeyen tüyleri kökünden alır ve yaklaşık 3 hafta boyunca epilasyon yapmanızı gerektirmeyecektir. Epilasyon makinesi ile tüy almak acı nispeti bireyden kimseye değişir. Fakat yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, şayet cihaz elverişliyse duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır. 

4- ELDİVEN İLE TÜY ALMA

Son yılların en çok kullanılan epilasyon yollarından biri de ameliyat eldiveni ile tüy almadır. Hem pratik hem de tüylerin azalmasını sağlayan eldivenle tüy almak biraz uzun sürebilir. Bu yüzden herkes tarafından çok çokça tercih edilmez. Çok tesirli bir prosedür olduğu için 4 haftaya kadar epilasyon yapmanızı gerektirmiyor. Detayları

Yorum Ekle