Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Logitech Görüntü Konferans Tahlillerini Tanıttı

Logitech Görüntü Konferans Tahlillerini Tanıttı

Logitech, günümüzün iş süreçlerinde verimlilik ve sürat manasında değeri giderek artan imajlı görüşme konusunda, geniş eser yelpazesiyle şirketlere sunduğu medya konferans tahlillerini, Logitech Türkiye ve Orta Asya Devletleri Yöneticisi Mustafa Uyar‘ın konut sahipliğinde gerçekleşen basın içtimasında tanıttı.

Görüntü Konferans tahlilleri büyük potansiyeli olan ortamlardan biri

Medya konferans tahlilleri, iş hayatındaki üretkenliği artırması nedeniyle son yıllarda yerkürenin önde gelen birçok şirketi tarafından yatırım yapılan ortamlardan biri konumunda bulunuyor. Logitech de yatırımlarına ivme kazandırdığı bu ortamdaki faaliyetlerini sürat kesmeden sürdürüyor, eserleriyle münhasıran jenerasyonun iş hayatına dahil olmasıyla değişen iş süreçlerini kolaylaştırıyor.

Günümüz yerküresinde çalışma trendlerine bakıldığında, şirketlerde bulut tabanlı muhabere sistemi ile medya konferans sistemlerinin tasarrufunun artması, çalışanların haftanın görünür günlerinde şirket dışından çalışması, çalışanların her gün giderek daha çokça imajlı görüşme yapması, farklı çalışma ortamlarına sahip olma isteği üzere dinamikler öne çıkıyor.

Mahsusen şirketlerde ortamı küçülmesine karşın sayıca artan 3 yahut 5 kişilik içtima odalarının yaygınlaşması nedeniyle çalışanlar birbirleriyle daha çok muhabere kuruyor ve medya konferans sistemleriyle hayatlarını kolaylaştırıyor. Yapılan araştırmalara nazaran bugün, 1995 yılından sonra doğan Z jenerasyonunun %90’ından ziyadesi, her vakit ve her tarafta istedikleri menşelere erişebilme isteğiyle, öncelikle çalışacakları şirketlerin teknolojik altyapısını sorguluyor ve yarısından ziyadesi da teknolojinin üretkenliklerini artırdığına inanıyor. Teknolojiyle bu denli iç içe olmakla birlikte, Z jenerasyonunun %84’ü hala yüz yüze muhabere kumayı tercih ediyor. Bu durum beraberinde şirketlerin medya konferans sistemlerine giderek daha çokça yatırım yapmasını sağlarken, yeniden de günümüzde içtima odalarının sırf %5’lik bir kısmında medya konferans imkanı bulunuyor.

Görüntü Konferans Sistemleri Yüz Yüze Muhabere Muhtaçlığını da Karşılıyor

“Video Konferans sistemleri masa ve sandalye üzere olmazsa olmaz eserler arasında görülmeli”

Logitech Türkiye Görüntü Konferans Eserleri Kategori Başkanı K. Fatih Masatçı ise son bir yıldır tamamıyla bu yere odaklandıklarını ve medya konferans tahlillerini gelecek 10 yılın tüm yerkürede parlayan kategorisi olarak gördüklerini söyledi. İnsan sayısıyla birlikte bilirkişilik yerlerinin da arttığını, yerkürenin dört bir yanından insanın birbiriyle muhabereye geçmesi gerektiğini belirten Masatçı, “İnsanların her devir fizikî olarak bir araya gelip kıymet yaratması mümkün olmuyor. Logitech de kişileri mekândan bağımsız olarak bir araya getirmek için çalışıyor. Içtima odalarını tasarlayanların medya konferans sistemlerini de tıpkı masa ve sandalye üzere olmazsa olmaz eserler arasında görmesi için uğraşıyor, eserlerimizle kullanıcıların büyük bir idare odasında, üç kişilik bir odada yahut kendi masasında tıpkı deneyimi yaşamaları ve profesyonelliği hissetmeleri için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Logitech Görüntü Konferans Tahlilleri…

Olağan ve kompakt dizaynıyla öne çıkan Logitech MeetUp, üzerinde hoparlör, mikrofon ve yakınlaştırma yapabilen bir kameraya sahip. Küçük odalar için tasarlanan ve şu ana kadar yekun 21 armağan alan MeetUp, ultra geniş lensi ve RightSense yazılımıyla herkesi çerçeve içerisinde tutabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle