Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Limon suyunun yararları nelerdir? Nizamlı olarak limonlu su içersek ne olur?

Limon suyunun yararları nelerdir? Nizamlı olarak limonlu su içersek ne olur?

Yapılan araştırmalarda en tesirli ve çözücü unsur içeren limonu günlük tüketeceğimiz suyun içerisine katıp günde en az 1 litre tüketildiğinde insan sıhhatine inanılmaz yararları olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bilhassa bağırsak sıkıntılarına güzel geldiği ve yağ yakımını hızlandıran limon suyu hakkına merak edilenleri araştırdık. Evet sistemli olarak limonlu su içersek ne olur? Limon suyunun yararları nelerdir?

Bir yıl boyunca sistemli tüketilen limonlu suyun vücuda sağladığı yararlar bilirkişileri bile şaşırttı. C vitamini deposu olan limon tadı bazen ekşimsi bazen ise acıdır. Yüksek tansiyon, ateş, kabızlık, diş meseleleri, ziyade kilo, ve üst teneffüs yolu hastalıklarına güzel gelir. Yılda iki kez hasat veren yıl uzunluğu tüketilen limonun ağacı kışın yaprak dökmez. İçeriğinde C vitaminin yanı sıra potasyum, folik asit, bakır, magnezyum ve lif barındırır. Bu özellikleri sayesinde bilirkişiler limon üzerinde araştırmalar yapmıştır. Yapılan bir araştırmada limonlu suyun kilo vermeyi hızlandırmasının yanı sıra birçok illete da yarar sağladığı ortaya çıkarılmıştır. Vücudumuzun bağışıklığı ve sindirim sisteminin oluşturduğu umumi illetlerin komplikasyonlarını azaltığı gözlemlenmiştir. Birinci sefer Güney Asya’da ortaya çıktığı düşünülen limon, topraklarımıza Arap memleketlere seyahat eden bireyler 12. yy getirdi.  Ekşi portakal olarak görülen limon alternatif tıpta mahsusen sindirim marazları için kullanılmıştı. 

NIZAMLI OLARAK LİMONLU SU İÇERSEK NE OLUR?

Vücut direncini etkileyen bağırsaklarda kimi yiyecek ve içeceklerin atıkları ile birikince önemli sıhhat dertlerine yol açabilir. Bunlardan biri de kolon hastalıklarıdır. Bu marazların en ileri boyutu ise kolon kanseridir. Bu yüzden her devir iki barda ılık suyun içerinde limon sıkıp kahvaltıdan evvel tüketirseniz. Gün uzunluğu tükettiğiniz besinlerdeki zararlı hücre ya da bakterileri idrar yahut dışkı yolu ile atabilirsiniz.

İçerdiği A ve C vitaminleri beğenilen oluşma ihtimal olan katarakt ve maküler dejenerasyonuna karşı gözetici bir kalkan oluşturur. sayesinde de beğenilen iltihap birikimini pürüzler.

Güçlü yalnız göz sıhhatini değil cilt sıhhatini da olumlu tesirler. Cildin deforme olmasını önleyerek kırışıklığı ve yaşlanmayı mahzurlar.

Vücuttaki tüm toksinlerin biriktiği ve atıldığı karaciğerin fonksiyonlarının bozulması nispeten tehlikeli bir durumdur. Bu yüzden ek takviyelerle karaciğerdeki çokça toksinlenme temizlenmelidir. Enzim faktörünü artıracak en tesirli besin ise limondur. Limon direk olarak çok çözücü unsur içerdiğinden su ile karıştırılarak tüketildiğinde daha tesirlidir.

Kış aylarında zayıflayan bağışıklık sistemi ve artan virüs orantıları üst teneffüs yolları hastalıklarına neden olur. Çok önemli boyutlarda olmazsa bile kişinin günlük ömrünü olumsuz etkileyen bu rahatsızlıklara karşı da limon suyu direnci artırır. 

İçerdiği asidik özellik sayesinde ağız içinde ve diş aralarında biriken enfeksiyonları temizlemede de tesirlidir. Münhasıran yatmadan evvel bir bardak limon suyuyla 120 saniye gargara yapıp yatıldığında hem ağız kokusunu önlemiş olursunuz hem de tükürükteki asit nispetini artırarak gece uzunluğu ağız içinde enfeksiyon birikmesini engellemiş olursunuz.

özelliği sayesinde vücutta biriken ödem ve yağları vadede atmanıza yardımcı olur. Boğaz, yemek borusu ve mideye kadar temizler. Yemek borusu kanseri, mide reflüsü üzere rahatsızlıkların yaşanmasını ketler.

LİMONLU SUYU KİMLER TÜKETMEMELİ?

Yüksek tansiyonu olan bireyler mütehassıslarına danışarak tüketmeliler. Gebe ve emziren validelerin içmemesi gerekir. Birtakım ilaçların yan tesirlerini tetiklediğinden ilaçlardan en az 2 saat sonra tüketilmelidir. Cilt renkli açık olanların ise limonu yüz maskelerine kullandıklarında nispeten dikkatli olmalılar. 

Yorum Ekle