Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

League of Legends’ın 10. Yılı Kutlanıyor

League of Legends’ın (LoL) geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games, bugün LoL’ün 10. yıl dönümünün kutlandığı global sırasında duyurduğu yeniliklerle, oyun yerküresini kasıp kavuracağa benziyor. Birden çokça yeni oyunun ve farklı girişimlerin duyurulduğu kutlamada, League of Legends cihanında de büyük değişiklikler yapılacağı vurgulandı.

Yerkürenin dört bir yanındaki kentlerde kutlama aktiflikleri düzenleyen Riot Games, yeni girişimleriyle önümüzdeki yıllarda da isminden sıkça kelam ettireceğe benziyor.

Yeni mobil kart oyunu: Legends of Runeterra

Riot Games, oynanışı beceri ve yaratıcılık gerektiren yeni kart oyunu Legends of Runeterra‘yı (LoR) duyurdu. League of Legends yerküresinde geçen LoR, oynaması fiyatsız bir stratejik kart oyunu. LoL’ün sembolleşmiş şampiyonlarını ve Runeterra’nın çeşitli ortamlarından gelen görülmemiş karakterleri içeren kartların her biri, özgün bir stile sahip ve stratejik bir avantaj sunuyor. Dinamik ve değişken bir çatışma sistemine sahip LoR’da oyuncular çeşitli yollardan kart kazanabiliyor. Oyuncular, fiyatsız seçenekler haricinde istedikleri bir kartı direkt oyun içi alışveriş ünitesini kullanarak fiyatlı olarak da satın alabilecek.

Şu anda ön kayıt aşamasında olan LoR, 2020’de hem PC’ye hem de mobil cihazlarda oynanabilecek.

Yeni MOBA oyunu: League of Legends Wild Rift

League of Legends: Wild Rift, mobil cihazlara ve konsollara çıkacak, 5’e 5 oynanan yeni bir MOBA oyunu. 15-18 dakikalık müsabakalar için tekrar inşa edilen Wild Rift, iki taraflı denetim sistemine sahip. Wild Rift, LoL’ün sadece gayrı platformlara aktarılmasından ibaret değil. Oyun en baştan inşa edilerek, sevilen LoL deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için kişisel olarak tasarlandı. League of Legends: Wild Rift 2020’de mobil cihazlara çıkacak.

League of Legends Espor Menajerliği

League of Legends Espor Menajerliği, oyunculara ekip menajeri olarak bir numara sınıf bir League of Legends espor kadrosu kurma, kontrat imzalama ve çok daha fazlasını yapma fırsatı veren, geliştirme sürecindeki bir grup menajerliği oyunu. Espor ekosistemini genişletmek için tasarlanan LoL Espor Menajerliği’nde, oyundan elde edilen gelirler profesyonel kadrolarla paylaşılacak. Oyun birinci olarak önümüzdeki yıl League of Legends Pro League (LPL) ortamında çıkacak ve gelecekte öteki bölgesel liglere de yayılmayı hedefleyecek.

Bunlara ek olarak şirket, şimdi aşamasında olan ve kod isimleriyle tanıttığı 3 yeni oyun hakkında da haber verdi:

Riot Games, PC için muvakkat olarak Girişim A ismiyle anılan, rekabetçi ve karakterlere dayalı, taktiksel bir nişancı oyunu geliştiriyor. Oyun yakın gelecekteki göz alıcı bir yerkürede geçiyor ve her biri özgün yetenekleri sayesinde silah becerilerini sergileyebilecekleri taktiksel fırsatlar oluşturan ölümcül karakterler içeriyor. Oyunla ilgili gayri detaylar ise 2020’de açıklanacak.

Girişim L, LoL Evreni’nde geçecek dövüş oyununun muvakkat kod ismi. Oyun geliştirme sürecinin başlarında ve hakkında ayrıntılı haber şimdi mevcut değil.

Girişim F, oyuncuların Runeterra yerküresini arkadaşlarıyla birlikte gezebilmesine imkan tanıyan, geliştirme sürecinin erken safhalarındaki girişimin kod ismi.

Sihirdar Vadisi, tarihindeki en büyük değişikliği geçiriyor!

Tüm bu yeni oyunlara ek olarak, Riot Games League of Legends’ı da yeniliklerle geliştirmeye devam ediyor. LoL, Vadi’ye yeni bir şampiyon getiriyor: Senna. LoL’ün 140’tan ziyade şampiyonunun arasına katılan ve özgün bir biçimde nişancı oynayışı benimseyen Senna, 29 Ekim‘de Açık Beta Ortamı’na, 10 Kasım’daysa oyuna gelecek.

Riot’un tanınan otomatik savaş oyunu Taktik Savaşları’nda da değerli bir gelişme yaşanacak. Oyuncular tarafından çok sevilen TFT, 2020’nin birinci çeyreğinde mobil cihazlara çıkıyor. Google Play Store ön kayıtları 16 Ekim’de başlıyor. TFT, oyuncuların LoL şampiyonlarını ve eşyaları kullanarak ayakta kalan son kişi olmak için gayrı herkesle uğraş ettiği sekiz kişilik bir strateji oyunu olarak önümüze çıkmıştı.

League of Legends animasyon serisi ve uzun metrajlı belgeseli geliyor!

Arcane

Arcane, Riot Games tarafından geliştirilen ve üretilen, 2020 yılında çıkacak bir League of Legends animasyon serisi. Piltover ütopyası ile pres altındaki Zaun yeraltında geçen ve sembolleşmiş iki LoL şampiyonunun geçmişi ile onları birbirinden koparan gücü mevzu alıyor.

League of Legends Köken

League of Legends Köken, Akademi Mükafatları adayı belgesel yapımcısı Leslie Iwerks’ün uzun metrajlı belgeseli. Iwerks sinemada LoL’ü ve oyunu yerküredeki en süratli büyüyen sporlardan biri haline getiren topluluğu ele alıyor. LoL hayranlarını ve bu oyunu inşa eden öngörülü kişileri dinleyen Iwerks, global bir fenomen oluşturmanın inişlerini ve çıkışlarını geliştirme sürecinin birinci günlerinden Pekin Ulusal Stadyumu’ndaki 2017 Yerküre Şampiyonası’na kadar anlatıyor. League of Legends: Köken Netflix’te ve pek çok çevrimiçi izleme platformunda görücüye çıktı.

Toplumsal sorumluluk unutulmadı, “Riot Games Toplumsal Tesir Fonu” duyuruldu

Riot Games, global toplumsal tesir oluşturmak isteyen ve kâr emeli gütmeyen Riot Games Toplumsal Tesir Fonu’nu hayata geçirdi. Riot’un Karma ismini verdiği programı, oyuncular tarafından seçilen pek çok hayır kurumu da dahil olmak üzere, yerkürenin dört bir yanındaki hayır kuruluşlarına şimdiden 4 milyon doların üstünde bağış yaptı bile. Şafakgetiren Karma, gelirinin tamamının Toplumsal Tesir Fonu’na aktarılacağı birinci kostüm olacak.

League of Legends 10.yılı ve duyurulan tüm bu yenilikler ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Riot Games Türkiye Yöneticisi Erdinç İyikul:

“League of Legends’ın 10. yılını deviriyor olmak bizim için sahiden büyük bir memnunluk. 10 yıldır bizimle olan topluluğumuz ile bir arada League of Legends’ı öbür bir seviyeye çıkarmayı başardık. Yeni yaşımızda topluluğumuzu daha da genişletecek ve bize yeni tecrübeler yaşatacak farklı mecralara girmenin de heyecanını yaşıyoruz. Yeni oyunlarımız, yeni çeşitlerin ve dünyaların yanı sıra artık bilgisayar platformunun dışında mobil ve konsol platformlarında da oyuncular ile buluşmamızı sağlayacak. Bahsi geçen tüm oyunlarımız her hengam olduğu üzere seslendirmesinden metinlerine kadar külliyen Türkçe olarak memleketimizde çıkışlarını gerçekleştiriyor olacak. Laflarıma son vermeden evvel tekrar bizi bugünlere getiren tüm League of Legends oyuncularının 10. yıllarını kutluyorum” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle