Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Koyu Mod, Android’e WhatsApp’a Uygunca Yaklaştı

Koyu Mod, Android’e WhatsApp’a Uygunca Yaklaştı

Olağan bir işlev olan koyu mod, büyük kitleleri adeta ikiye ayırıyor. Kimi kullanıcılar koyu art planı çok severken kimileri, bunun haber olmasına bile şaşırıyorlar. Siz birinci öbekte iseniz, âlâ bir haberimiz var: WhatsApp’ın koyu modu, Android’e geliyor.

Google Play Beta Program’a dahil olan WhatsApp kullanıcıları, 2.20.13 sürümünden itibaren yeni koyu modu görmeye başladılar. Program şu an yeni kayıtları kabul etmese de, APK evrakını indirip koyu tema (Dark Theme) seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Yeni seçenek, WhatsApp ayarlarında, Sohbetler kısmında bulunuyor.

Şu an dört farklı görünüm seçeneği sunuluyor. “Açık tema” seçeneği her zamanki beyaz art planı ve siyah metinleri sunarken “Koyu tema” bu iki rengin mahallini değiştiriyor. “Sistem varsayılanı” seçeneği, Android Q yüklü telefonlarda günün saatine nazaran sistem çapında kullanılan temayı taklit ediyor. Son seçenek olan “Pil tasarrufu” ise temayı pil ayarlarına nazaran değiştiriyor.

WhatsApp, Facebook’un üç büyük pratiği arasında koyu inatla geçmemesiyle dikkat çekiyordu. Şu an Android’de beta sürümleriyle kısıtlı olan koyu mod, muhtemelen çok geçmeden herkese açılacak.

Yorum Ekle