Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link UP540  incelemesi  TP-Link UP540 İnceleme

TP-Link UP540 incelemesi TP-Link UP540 İnceleme

  • Birebir anda 5 cihazı şarj edebiliyor
  • Süratli şarj
  • Güvenlik tedbirleri
  • LED ışığı yok
  • Fiş adaptörü yok
Özetle

TP-Link’in UP540 model ismiyle bulabileceğiniz 5 portlu USB şarj cihazını, cihazlarınızı birebir noktadan şarj etmek için kullanabilirsiniz. 40W gücünde süratli şarj imkanı tanıması süratli şarj özelliğine sahip olmayan cihazlara da sürat kazandırırken, günlük tasarruflardan fazla seyahatlerde de epeyce işe yarayabilir. Tek bir elektrik prizinden tıpkı anda 5 cihazı şarj edebilmek, seyahat esnasında muhakkak büyük yarar sağlayacaktır. Lakin elektrik fiş adaptörünün kutu içeriğinde bulunmadığını da söyleyelim. Yani farklı elektrik standartlarına sahip memleketlere gidiyorsanız, bir adaptöre gereksiniminiz olacak.

TP-Link UP540’ı şu an piyasada 170 TL fiyatla bulabiliyorsunuz. Şayet bu tip bir cihaza gereksiniminiz varsa, süratli şarj özelliği sunması ve tek noktadan 5 cihazı şarj etmesi sebebiyle rahatlıkla tercih edilebilir kanısındayız.

Kimler Almalı

5 adede kadar cihazını birebir anda süratli şarj etmek isteyen kullanıcılar TP-Link UP540’ı rahatlıkla tercih edebilirler.

5 cihazı tıpkı anda 40W suratında şarj edin! İşte TP-Link UP540 süratli şarj istasyonu incelemesi!

Telefon, tablet, akıllı saat, bluetooth kulaklık, aksiyon kamerası ve velev 2. cep telefonu derken, şarj edilmesi gereken çok sayıda elektronik cihazımız olduğu gerçeği bazen can sıkıcı olabiliyor. Bilhassa bu cihazların şarjlarının birebir vakitte bitmesi tam bir talihsizlik ögesi olurken, her prize bir şarj cihazı takmak, her cihazı münferit mekanlarda şarj etmek de bir oldukça yorucu. Bu üzere durumlarda deva şarj istasyonları. Fakat bunlarda da şarj müddetleri uzayabiliyor. O nedenle bu tip bir cihaz satın alırken kaç watt gücüne sahip olduğuna bakmak gerek.

Bu tip eserlerden biri olan TP-Link UP540, şirketin daha evvel incelediğimiz UP525 kod isimli 5 portlu USB şarj cihazının yeni modeli. Selef model 25W gücünde şarj imkanı sağlarken, yeni modelin gücü tam 40W. Böylelikle cihazların şarj müddetlerini önemli ölçüde kısaltabiliyor.

Yuvarlak dizaynıyla hoş görünen UP540, muhitinde 5 adet USB portu bulunduruyor. Artta ise cihazın güç girişi mevcut. Kutudan çıkan adaptör ile prize bağlayacağınız cihaza, şarj etmek istediğiniz elektronik cihazları USB portları üzerinden bağlıyorsunuz. Cihaz, tıpkı UP525‘te de olduğu üzere kısa devre, haddinden fazla tansiyon, şiddetli akım, elektrostatik deşarj, güç dalgalanması üzere müdafaa faktörlerine de sahip.

Akıllı şarj teknolojisine sahip USB portları üzerinden bağlı olan her bir cihaza 5V / 2.4A çıkış gücü sunan UP540, böylelikle halihazırda kullandığınız cihazın süratli şarj desteği yoksa, daha süratli şarj müddetleri sunabiliyor. Bu noktada iPhone 6S Plus’ı örnek gösteren TP-Link, iPhone 6S Plus‘ı kendi şarj cihazıyla şarj ettiğinizde bataryanın 4.2 saatte tam kapasite dolacağını söylerken, UP540 ile şarj ettiğinizde, 2.4 saatte şarj olacağını belirtiyor. Çünkü iPhone 6S Plus’ın orjinal şarj adaptörü 5V/1A gücünde şarj ediyor.

Yani şayet telefonunuzun, tabletinizin yahut kullandığınız başka elektronik cihazların kendi adaptörleri 5V/2.4A’den daha düşük süratlerde şarj ediyorsa, UP540 sahip olduğu süratli şarj özelliği ile ilaç üzere gelecektir; münhasıran de birebir anda birden ziyade cihaz şarj ediyorsanız.

TP-Link UP540 Özellikleri
Eser Modeli TP-Link UP540
Eser Çeşidi Şarj Cİhazı
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Detaylar
USB Portu 5 adet
Giriş Arabirimi AC100-240V
Çıkış Arabirimi DC5V/8A (port başına)
Boyutlar 96.4 x 96.4 X 28.6 mm

Satın Al

Alternatifleri

TP-Link UP540’a alternatif olarak Spigen Essential 34W süratli şarj cihazını da değerlendirebilirsiniz.

Yorum Ekle