Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Kerevizin cilde yararları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?

Kerevizin cilde yararları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?

Birçok kişinin kokusunun sertliğinden ötürü sevmediği ama sahih pişirildiğinde tadı kusursuz olan kereviz, kişilerin hem vücut hem de cilt sıhhatinde epeyce kıymetli rol oynuyor. Mütehassısların yaptığı araştırmalar sonucunda kereviz ciltte anti-aging tesir oluşturarak sivilcelerin uzaklaşmasını sağlıyor. Pekala kerevizin cilde yararlarından yararlanmak için nasıl tüketilmelidir? Kerevizin cilde başka yararları neler? Gelin birlikte öğrenelim…

Kereviz, maydanozgiller familyasına ilişkin hayli yararlı bir sebzedir. Kendine has tadıyla düşük kalorili sebzeler arasında olan kereviz,   aylarında pazar tezgahlarına geliyor. Ilık iklim seven kerevizin yaprakları zerzevat olarak tüketilir. Kereviz bünyesinde ziyadesiyle mineral ve vitamin barındırır. Tam bir karaciğer dostu olan kereviz karaciğer sorunu olanların tüketmesi gereken bir sebzedir.Uzman tabiplerin kolesterol hastalarının tüketmesini önerdiği kereviz tıpkı zamanda yüksek tansiyona da uygun gelir. Tüm bu yararlarının yanında kerevizin cilt sıhhatine da düzgün geldiğini biliyor muydunuz? 

Bu denli yararının yanında kereviz cilt bakımında da epeyce tesirli bir zerzevat. İçerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizin yenilenmesini ve nemlenmesine ekte bulunuyor. kereviz maskesinin ciltteki sivilce sorunlarına de âlâ geldiği söylenmekte. Kereviz içerisinde C vitamini, D vitamini, A vitamini, B6 ve B12 vitaminleri barındırır. Antioksidan özelliği sayesinde kereviz vücudu temizler. Varsa vücutta oluşan iltihabı düzgünleştirir.

ANTİ-AGE TESIRI SAĞLIYOR

Kereviz, potansiyel antioksidan olarak vitamin A, E ve C vitaminlerini barındırır. A vitamini yaşlanma belirtilerini en aza indirirken, E vitamini ise cildin nemini korur.

CİLDİN ELASTİK ÖZELLİĞİNİ ARTTIRIR

Kerevizde bulunan Omega-6 yağ asidi, cilde parlaklık ve esneklik kazandırır. Ayrıyeten, kalsiyum, selenyum, fosfor, potasyum ve magnezyum üzere mineraller ile cildinizin sıhhatini korur.

YAĞLI CİLTLERE TESIRLI

Yağlı ciltten şikayet eden kişiler günlük olarak kereviz suyu içebilir. Bir vesair yol de kerevizi dilimleyip suyun içinde kaynatın. Buzdolabına koyun. Gece yatmadan evvel cildinizi tonik olarak kullanın. Bu prosedür ile cildiniz PH istikrarını tekrar sağlayacaktır.

SİVİLCE VE AKNELERE GÜZEL GELEN KEREVİZ MASKESİ TANIMI

GEREÇLER

Kereviz
Çay ağacı
Nane yağı

YAPILIŞI

Bu materyallerden birer ölçü kereviz suyunun içine katın ve cildinize uygulayın, bir vade sonra durulayın. Haftada üç gün pratiğiniz gerekiyor. Bu sayede sivilce izleri, akne izleri üzere geçmesi sıkıntı izlerde mutlaka yararını görebilirsiniz.

Yorum Ekle