Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Brezilya fönü nedir? Konutta Brezilya fönü nasıl yapılır?

Brezilya fönü nedir? Konutta Brezilya fönü nasıl yapılır?

Her sabah uyandığında saçlarını nasıl yapacağınız konusunda mütemadi şikayetçiyseniz müjdeli bir haberimiz var! Aylarca saçlarınız fönlü ve olmaısnı sağlayan bir formül çıktı. Üstelik bu yapılırken de saçlara bakım yapılıyor. Brezilya fönü ismi verilen bu prosedür Avrupa’daki bayanların ilgi odağı oldu. Pekala Brezilya fönü nedir? Brezilya fönü nasıl yapılır? Konutta kalıcı fön nasıl yapılır? Öğrenmek isteseniz içeriğimize göz atabilirsiniz.

Brezilya fönü, münhasıran kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip olan bayanların tercih ettiği saça yaptırılan bir bakım cinsidir. Birkaç yıldır tanınan olan bu yol, umumide bilirkişi kuaförlerin uyguladıkları,yoğun keratin uygulanarak kıvırcık saçın dümdüz hali alma biçimidir. Şuan hala hayli tanınan bir formda prodüksiyonu devam eden Brezilya fönü, saçın kimyasına nazaran uygulanan doğal saç pigmentleri ve keratin saçın birebir devranda beslenmesine ekte bulunuyor. Her sabah uyandığınızda ya da içerisinde fön makineleri ve düzleştiricilere maruz bırakmak birebir hengamda yıpranmasını engellemek için en ülkü sistemlerden biridir.

5 ya da 6 ay kadar kalıcı olan Brezilya fönü, 6. ayın sonlarına yanlışsız artık tesirini kaybetmeye başlıyor. Kuaförlerde 4 saat içerisinde yapılan bu tekniği meskende uygulayanlarda bulunuyor. Lakin bu noktada dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır.  Brezilya fönü saçların kabarıklığını almaz. Saçlarını düzleştirir ama her daim saçların kuaför fönü üzere pürüzsüz görünmez. Kabarıklığı birebir kalır, yalnızca saç tellerin görünür. 

PEKALA KONUTTA BREZİLYA FÖNÜ NASIL YAPILIR?

MATERYALLER

1 çift eldiven
1 adet cam kase
Boya fırçası
Vantilatör
Saç bonesi
Fön makinesi
230 noktaya kadar ulaşabilen ısıda düzleştirici
Sülfat içermeyen şampuan
80 ml keratin

YAPILIŞI

Brezilya fönünü hanede basitçe uygulamak için saçlarınızı sülfatsız şampuanla güzelcve yıkayın. Daha sonra uygunca kurutun. Şayet saçlarınız haddinden fazla dalgalıysa kuruttuktan sonra düzleştirici ile geçin.

Akabinde saçlarınızın sıklığına nazaran küçük küçük eşit kesimlere ayırın. Eldivenleri takarak saçlarınıza eşit ölçüde keratini sürün. Bu adımda kesinlikle vantilatör ve pencere açık olmalıdır. Keratini sürdükten sonra saçlarınızı ince bir tarakla tarayın. Taradıktan sonra saçlarınızı tepeden toplayın ve bone takın.

20 ila 40 dakika beklettikten sonra boneyi çıkartın. Saç kurutma makinesi ve seyrek tarak yardımıyla saçlarınızın üzerinden geçin.

Akabinde kuruyan saçlarınızı 230 kademede saç düzleştiricisi ile üzerinden geçin.

Düzleştirme süreci bittikten sonra her saç tutamına 5 ile 10 sefer presleme süreci uygulayın.

İşte bu kadar! 

NOT: Bu uygulamayı yaparken kesinlikle maske kullanılmalıdır. Brezilya fönünün mühleti uzaması için her iki 2 kere düzleştirici ile geçilmeli, süreçten 4 sonra da sülfatsız şampuan ile yıkamalısınız.

Yorum Ekle