Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Maden suyunun cilde yararları nelerdir? Maden suyu yüze sürülür mü?

Maden suyunun cilde yararları nelerdir? Maden suyu yüze sürülür mü?

Yemeklerden sonra mideyi rahatlatmak ya da midenin şişkinliğini almak için severek içilen son günlerde hoşluk ortamında da kullanılıyor. Bayanların cilt bakımında mucizevi tesirlerini gördüğü maden suyunu ne işe yaradığınız ve hangi meydanlarda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Geç kalmadan kesinlikle içeriğimize göz atmalısınız…

Maden suyu, jeolojik ve fizikî olarak müdafaa altında tutulan yeraltı sularından kuyu açılarak yahut menşeden doldurularak elde edilmiş, çözünmüş katı unsur içeriği yekun 250 ppm’den daha az olmayan sulara verilen isimdir. Kalorisi olmayan tıpkı hengamda diyet yapanların istediği kadar tüketeceği maden suyu, vücutta bulunan gereksiz tuzun atılmasına yardımcı oluyor. Kompetan hekimlerin mide rahatsızlıkları olanların tüketmesini önerdiği ,yurt dışında mineralli su olarak isimlendiriliyor. Maden suyunun içerisinde bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum bulundurur. Çoklukla soda ile karıştırılan maden suyu doğal, soda ise içme suyuna dışarıdan karbondioksit eği yapılmış yapay bir içecektir. Maden suyu hakkında yapılan bir araştırmada maden suyunun inanılmaz yararları ortaya çıktı. Pekala bu yararlar neler?

ve soda içinde bulundurduğu varlıklı mineraller sayesinde cildinizin gereksinimi olan vitamini sağlar. Ayrıyeten sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip kavuşmuş olursunuz. Maden suyu genişlemiş gözenekleri sıkıştırarak cildinizi pürüzsüzleştirir.

Sodanın ve maden suyunun antibakteriyel özelliği olduğundan ciltte birikmiş yağları ve kiri temizler. ve soda doğal birer nemlendiricidirler. Sistemli tasarrufta cildinizin muhtaçlığı olan nemi sağlayacaktır. Bu mucizevi ikili, sivilcenizi kurutmaya ve oluşumunu engellemek için birebir.

Maden suyunun en değerli özelliği ise leke giderici olmasıdır. Sivilcelerden yada farklı dış etkenlerden ötürü oluşan cilt lekeleri için maden suyunu buz haline getirip lekeli alana küçük masaj hareketleri halinde nizamlı formda uyguladığınızda lekelerin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

MADEN SUYU CİLDE NASIL UYGULANIR?

Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa vade sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız.

SİVİLCELER İÇİN MADEN SUYU;
Bilhassa yüz kesimindeki sivilcelerden kurtulmak için, 1 çay bardağı maden suyu içerisine 3-4 damla limon suyu damlatarak bir karışım elde edebilirsiniz. olan ortamların üzerine sürebileceğiniz bu karışımı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

TONİK İÇİN MADEN SUYU;
Maden suyunu elma sirkesi ile karıştırıp tonik olarak kullanabilirsiniz. Şayet kokusu bed gelirse, içine gül suyu yahut lavanta damlatabilirsiniz. 8 kaşık maden suyu için 1 kaşık elma sirkesi ülkü orantıdır.

Yorum Ekle