Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Instagram Direkt Iletileri Masaüstüne Geliyor

Instagram Direkt Iletileri Masaüstüne Geliyor

Instagram, web tatbikini Microsoft Store’a taşıyacağını yaklaşık bir ay evvel duyurmuştu. Bu direkt bildiri üzere birtakım işlevlerin tatbikte bulunmayabileceği düşünülmüştü (bu işlev masaüstünde olmadığından).

Fakat görünüşe nazaran bu türlü bir sorun yaşanmayacak zira direkt bildiri (DM) işlevi, bugünden itibaren masaüstünde sunulmaya başlandı. İşlev şimdi test aşamasında olduğundan yalnızca küçük bir kitleye sunuluyor, lakin gelecekte daha yaygın olarak sunulabilir. Yenilik sayesinde yalnızca iletilerinize ulaşmakla kalmayacak, Instagram ikazlarını da web tarayıcısı üzerinden alabileceksiniz.

Buradan beklenen Windows 10 tatbikinde rastgele bir işlev kaybının yaşanmayacağı anlaşılabilir. İşin uygun yanı, Instagram’ın masaüstü web tarayıcısından kullananlar da kullanmadan bildirilerine göz atabilecekler.

Windows 10 mağazasının üçüncü parti geliştiriciler tarafından büyük bir destek gördüğü söylenemez. Bu yüzden Twitter, Instagram üzere pratiklerin mağazaya eklenmesi, sıkça kullandığınız hizmetlere Windows’tan ulaşmayı çok daha kolay bir hale getirebiliyor.

Yorum Ekle