Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei’nin 2019’da Sattığı 5G Telefon Sayısı Ayan Oldu!

Huawei’nin 2019’da Sattığı 5G Telefon Sayısı Ayan Oldu!

5G destekli akıllı telefonlar yavaş yavaş kullanılmaya başlanırken, küresel çapta yeni yerlerin daha 5G’ye kavuşmasıyla kuşkusuz bu yeni mobil ağ altyapısına sahip telefon modellerinin tasarruf orantısı artacak. Çinli dev Huawei, 2019 yılında çok sayıda 5G destekli akıllı telefonu piyasaya sürdü. Buna ait olarak da 2019 yılı artık arkada kalmışken, şirket bir rapor yayınlamış. Buna rapora nazaran Huawei, 2019 yılında tam 6.9 milyon 5G destekli akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş. Bu rakam Samsung tarafında ise 6.7 milyon.

Paylaşılan rakamlara nazaran Huawei, 2019 yılı içinde Samsung’dan az da olsa daha çokça 5G akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş görünüyor. Pekala, Huawei’nin 5G akıllı telefonları neler?

Huawei, 2019 yılı içinde tam 8 adet 5G destekli akıllı telefonu piyasaya sürdü. arasında Huawei Mate 30 Pro 5G, Huawei Mate 30 5G ve Porsche Design Huawei Mate 30 RS üzere amiral gemisi modeller yan alırken, öte yandan Huawei Mate 20 X 5G, Huawei nova 6 5G ve Huawei Mate X modelleri de pazarda yan aldı. Gayri 2 modeli ise kardeş şirketi Honor üzerinden satışa çıkartan Huawei, bu modelleri de 5G kategorisine Honor V30 Pro ve Honor V30 olarak dahil etti.

Huawei, 5G altyapısı için son birkaç yıl içinde milyarlarca yaptı ve baz istasyonlarından etraf eserlerine kadar çok sayıda noktada bulunmayı başardı. Şirket artık ise bunun karşılığını almaya başlamış görünüyor. Çünkü şirket, yaptığı 6.9 milyon adetlik satışın 5G pazarının yüzde 53.9’luk hakkını oluşturduğunu tez ediyor. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda Huawei tarafında çok daha aktif tablolar göreceğiz.

Yorum Ekle