Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei Mate 30 Pro’ya Nasıl Google Yüklenir? Açıklıyoruz!

Huawei Mate 30 Pro’ya Nasıl Google Yüklenir? Açıklıyoruz!

Bu makalemizde size bomba üzere bir tahlil sunuyoruz! Mate 30 Pro’yu Google’landıracağız! Vakit kaybetmeden acilen başlayalım. Elbette bunun için birinci olarak her zamanki formda telefonun birinci kurulumunu sıradan halde yapıyoruz.

Bildiğiniz üzere bir mühlet evvel ABD’nin uyguladığı ambargo kapsamında birçok Amerikan şirketi ile çalışmayı durdurmuştu. Google da bu firmalardan biri ve ABD’nin lisans iptali sonrasında üretilen yeni telefonlarının hiç birinde artık Google servisleri konum almıyor. Türkiye’de şimdi yeni satışa sunulan, elimdeki amiral gemisi Mate 30 Pro da bunlardan biri. Lakin artık bunu dert etmenize gerek yok.

Bu sürece başlayabilmek için birinci olarak bu adres üzerinden size sunduğumuz ZIP evrakını indirip berrak bir USB diske açmanız gerekecek. USB diskin ana dizini ekranda gördüğünüz üzere görünmeli. Elbette Mate 30 Pro, USB Type-C girişe sahip olduğu için buna münâsib bir USB bellek kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

Artık içine belgeleri kopyaladığımız USB belleğimizi telefona takıyoruz. Üst kısımdan parmağımızla aşağı kaydırdığımızda önümüze gelen bildirimler arasından USB sürücüsü ile ilgili olana tıkladığımızda içerik önümüze gelecek. Bu dizinde birinci olarak Google ve klasörlerini seçip kopyalıyoruz. Daha sonra aşağıdaki “Sair konumlar” seçeneği aracılığı ile “Dahili Depolama Ünitesi“ni seçip tekrar alt kısımdaki “Yapıştır” seçeneğine tıklayarak birinci adımı tamamlıyoruz. Kopyalama sırasında klasörü için “Birleştir” seçeneğini seçmeyi unutmayın.

Akabinde telefonda ana ekrana geri dönüp Ayarlar simgesi ile ya da üst menüyü kullanarak  Ayarlar menüsünü açıyoruz. Menüde birinci olarak “Sistem ve Güncellemeler“, akabinde da “Yedekleme ve Geri yükleme” seçeneğini seçiyoruz. “Data Yedekleme” adımında evvel “İleri” sonra “Kabul Ediyorum” seçeneklerinden sonra Harici Depolama Ortamı‘nı seçiyoruz.

Artık USB depolama cihazını seçtiğimizde meselemizi çözecek yedekleme evrakı önümüze gelecek. Üzerine tıklayıp “Geri Yükle” seçeneğine tıkladığımızda size sorulan şifre için küçük a ve 7 tane sıfır girmeniz ehil olacaktır. Sonrasında Geri yükleme tamamlandı iletisini gördüğünüzde 2. adımı da tamamlamış olacağız. Bitti

Huawei, Google’ın bu kararı önünde uzun bir müddettir üzerinde çalıştığı Huawei Mobile Service’leri (HMS) devreye almıştı ve bundan sonra Google’ın geri adım atması durumunda bile artık Google Mobile Service’lere (GMS) geri dönmeyecek. Bu bahiste da gerek Huawei pratik kütüphanesinin genişletilmesi gerek GMS’ye muhtaçlık duyan yerli yabancı tüm tanınan Android tatbiklerinin dönüştürülmesi konusunda çok ağır bir formda çalışıyor. Yakın devranda HMS ile Google’a nitekim muhtaçlık duymayacağız üzere görünüyor. Fakat o devrana kadar bizim yolumuzu kullanarak GMS servislerini telefonunuza dahil edebilirsiniz.

Telefonunuz yine açıldığında ana ekranda Çince iki yeni pratiğin eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Bunlardan mavi zaviyeli G simgesine sahip olanı çalıştırdığınızda kısa bir mühlet bekleyin. Cihaz başkanı aktifleştirme ekranı karışınıza gelince evvel “Aktifleşir” akabinde da “Müsaade ver

Geldik son adıma. Birinci olarak ana ekranda “Belgeler” pratiğini açıp alt kısımdan kategoriler seçeneğine dokunun. Dahili depolama ünitesine girdikten sonra dizinde “Google” klasörünü bulup açın. Artık sırası ile bu klasördeki 6 Google servisine de tek tek tıklayıp “Müsaade ver” sürecini gerçekleştirmeniz gerekecek. Birincisinde Müsaade ver demeden evvel üstteki iki kutucuğu da işaretleyin.

Biraz evvel de belirttiğim üzere GMS’e muhtaçlık duymayan tanınan birçok pratik çoktan Huawei AppGallery‘ye eklenmiş durumda. Başkaca hiçbir Google servisi kullanmayan Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, LinkedIn ve Spotify üzere pratikleri da internetten apk’larını indirip kurarak aslında esasen eksiksiz olarak kullanabiliyorsunuz. Velev yalnızca navigasyon için kullanacaksanız Mate 30’da Google Maps bile çalışıyor. Şimdilik dönüştürülmemiş Youtube ve Gmail üzere geçmişe kalan tatbikler için de bizim metodumuz zati tahlil olacak.

Müsaade verme süreci bittikten sonra Play Store‘un da ana ekrana eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Artık Google Play’i açıp Google hesabınız ile oturum açıp istediğiniz tatbikleri gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz, hepsi bu kadar. Artık USB’yi çıkarabilirsiniz. Bildirimlerde de görebileceğiniz üzere Google Play Protect dahil tüm servisler artık telefonunuzda çalışacaktır.

Bu sistem ile Google güncellemelerini de dertsiz bir formda alabileceğinizi söyleyelim. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmediğiniz takdirde bir daha rastgele bir süreç yapmanız gerekmeyecek. Elbette bu ihtimale karşı USB belleği bir kenarda saklamak isteyebilirsiniz. Çok yakın bir gelecekte Google’ın monopolünü yıkacak büsbütün açık kaynaklı HMS, ülkü konuma gelene kadar bu prosedür ile Huawei Mate 30 Pro‘nuzu sıkıntısız bir biçimde kullanabilirsiniz. Sonrasını ise artık Google düşünsün.

Huawei Mate 30 Proyu İnceledik

Google’sız gelen Mate 30 Pro’yu Google’landırdıktan sonra elbette tüm detaylarıyla incelemeyi de ihmal etmedik. Huawei Mate 30 Pro ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şeyi, rehber niteliğinde Mate 30 Pro incelemesinde anlattık. Mate 30 Pro incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.