Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Hanede gözenekler nasıl temizlenir? En kolay gözenek temizleme kürleri

Hanede gözenekler nasıl temizlenir? En kolay gözenek temizleme kürleri

Ciltteki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için konutta hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen pratik maske tanımları nelerdir? Hatunların son yıllarda en büyük meseleleri haline getirdikleri ve uğruna birbirinden farklı eserler kullandığı gözenek temizlenin kolay yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin belli kesimlerinde bulunan gözenekler, makyaj yeterli temizlenmediğinde, yanlış eserler kullanıldığında yahut haddinden fazla makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da leke üzere dertlerle karşılaşmanızı sağlayabilir. Mahsusen duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında üzerinde delikler ya da sivilce üzere sıkıntıların görülme mümkünlüğü çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene kesiminde bulunan gözenekleri doğal metotlarla temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Mütehassısların yaptığı açıklamalara nazaran cilt üzerine kimyasal içeren eserler uygulamak bir sorunu yok ederken öteki sorunlara yol açmasına imkan sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit nispeti epeyce yüksek olan doğal elma sirkesi cildin ziyade yağdan arınmasına yardımcı olarak cildin üst tabakasında biriken kirlerin şıkça temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şayet siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak ile yüzünüzü yıkadıktan sonra külliyen organik olan elma sirkesi ile bilhassa sivilceli yerlere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gidermek için tasarrufu revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı ile köpürünceye kadar karıştırın. Akabinde cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MAYDANOZ MASKESİ

ve vücut sıhhati açısından yararlı besinlerden olan maydanoz, gözeneklerin arı tutulmasına imkan sağlar. Ciltteki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 kol ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH istikrarını düzenlemeye yardımcı olurken cildin derinlemesine kadar temizlenmesine yardımcı olan eserlerden biridir. Duru cilde uygulandığında genç, sağlıklı parlak görünmesini sağlayan karbonat birebir hengamda pürüzsüz olmasına da imkan sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve akabinde nemlendirici sürün.

Yorum Ekle