Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Güneş kremi nasıl seçilir? En güzel bronzlaştıran güneş kremleri 2020

Güneş kremi nasıl seçilir? En güzel bronzlaştıran güneş kremleri 2020

yaz kış kesinlikle kullanılması gereken cilt sıhhati açısından değerli bir etkendir. Hem cilt kanserini önleyen hem de erken yaşlanmanın önüne geçiyor. Fakat yapılan araştırmalara nazaran kozmetik yerküresinde geçersiz içerikli birbirinden enteresan bulunuyor. En gerçek bilgiyi sizlere ulaştırmak için çalıştığımız üzere bu defa de akıllıca seçme rehberini derledik.

HABERE ILIŞKIN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN

, vücudun biyolojik ve ruhsal sıhhati üzerinde olumlu tesirler sağlar. ışığının yaydığı D vitamini iskelet sistemini güçlendirirken; romatizmal illetler, iltihaplanma, osteoporoz üzere marazların tedavisinde faal rol oynar. ışığı ayrıyeten, kalsiyum emilimini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir, güç, depresyon ve gerilimin azaltılmasına yardımcı olur. Güneşten tam yarar sağlamak için günde 20 dakika güneşe çıkmak kafidir. Bunun için tüm vücudunuzu güneşlendirmek de koşul değil; yalnızca kol ve bacaklarınızın bir kısmının görmesi, bilhassa D vitamini almanız için kafidir.  ışınlarına daima maruz kalmak birtakım sıhhat dertlerine neden olabilir. Cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için kremi yahut losyonu kullanmak gerekir.

Güneş kremi seçerken içeriğinde çinko oksit ve titanyum dioksit bulunmasına dikkat etmek gerekir. Bu iki unsur, zararlı UV ışınlarına karşı adeta set vazifesi görür. Seçtiğiniz kremin kimyasal içermemesi de son aşama kıymetli. Mahsusen alerjik bünyeye sahip olanlar, güneş kremi seçerken muhakkak ekspere danışmalılar.

Washington Üniversitesi Dermatoloji Ünitesi’nin güneş kremleri üzerinde yaptığı araştırmaya nazaran, güneş kremleri güneş losyonlarından çok daha tesirli müdafaa sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan yarım saat evvel sürülmeleri ve iki saatte bir yenilenmeleri gerekir. Tekrar birebir araştırmaya nazaran; 30 özellikli güneş kremleri, morötesi ışınların yüzde 97’sini, 50 yüzde 98.5’ini pürüzler. Yetişkinler için 30 himaye faktörü ülkü kabul edilebilirken, evlatlar için bu rakam biraz daha yükseltilmelidir.

BRONZLAŞTIRAN GÜNEŞ KREMLERİ

– Pure Beauty Silky Touch Spf 50+ 90 gr Yüz ve Vücut için Güneş Kremi / 69,90 TL

– Garnier Ambre Solaire Ağır Bronzlaştırıcı Yağ GKF2 200ML / 40,90 TL

– HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml / 47,90 TL

– NIVEA Sun Bronzer Carotene Sprey Güneş Yağı Spf0 200 ml / 41,25 TL

– NIVEA Sun Güneş Hami ve Bronzaştırıcı Sprey / 69,90 TL

– SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml / 69,90 TL

– ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM SPF50 50ML / 56,25 TL

– Eda Taşpınar Ağır Bronzlaştırıcı Yağ / 54,90 TL


Yorum Ekle