Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Arko krem cilde faydaları! Arko krem yüze nasıl uygulanır? Arko Krem fiyatı…

Arko krem cilde faydaları! Arko krem yüze nasıl uygulanır? Arko Krem fiyatı…

Tarihin en eski ve en bilindik kremlerden biri olan Arko, neredeyse herkesin konutunda bulunuyor. Umumiyetle el kremi olarak bilinen Arko krem, hakkında merak edilen kimi sorular nokta alıyor. Arko krem yüze sürülür mü? Arko krem cilde yararlı mı? Arko krem ne işe yarıyor? ve bunun üzere daha ziyadesi… Hazırladığımız bu metinde Arko krem hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık.

Arko krem, 1927 yılında Erzurum’da kurulan Evyap firmasının birinci üretimini sabun üzerine çıkardığı Mehmet Rıfat Evyap tarafından %100 Türk markası ismine üretilen bir kremidir. O yıllardan itibaren tüm market, bakkal ve kozmetik satış taraflarında mekan alan küçük ambalajıyla taşıması kolay olan Arko krem, yıllar geçmesine karşın popülerliğini koruyor. Elleri nemlendirmek için kullanılan Arko krem, mucizevi krem olarak da biliniyor. Kullanım yeri nispeten çokça olan arko classic krem yalnızca nemlendirme özelliği değil yara düzgünleştirme üzere yararları da olduğu söyleniyor. Piyasada bulunan pek çok nemlendirici krem fiyatına nazaran epey düşük fiyata satılan Arko Krem, cilt kuruluğundan hane kazaları sonrası oluşan yaralara kadar meselesi ortadan kaldırıyor. Pekala Arko Krem yüze sürülür mü? Arko Krem yüzde tüylenme yapar mı? Arko Krem ne işe yarıyor? Haydi gelin birlikte öğrenelim…

Arko Krem, Balmumu içeren şahsi formülü sayesinde soğuk havanın tesiriyle yahut güneşlenme sonrası ciltte meydana gelen kuruluk, pullanma, haddinden fazla gerginlik hissi, çatlama üzere olumsuz tesirlere karşı eşsiz bir bakım sağlar.

Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve cildinizin kurumasını maniler.

Cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olan bir öteki faktör de tıraştır. Arko Classic Yağlı Krem tıraştan sonra kuruyan cildi besler, nemlendirir ve yumuşacık yapar. Tıraş keyfinin gün uzunluğu sürmesini sağlar. Banyo sonrasında kuruyan cildi nemlendirerek, cildin doğal nem istikrarını korur.

Suyla sık temas gerektiren işler, çamaşır, bulaşık, mesken aklığı vs. cildin vakitle doğal nem istikrarını bozarak cildin yıpranmasına neden olur. Münhasıran eller için ülkü olan Arko Classic Yağlı Krem kuruyan ve çatlayan diz, dirsek ve topuklar için de eksiksiz bir cilt kremidir.

Arko Classic Yağlı Kremin en kıymetli özelliği ise içerisinde bulunan balmumunun antiseptik özelliği sayesinde mikropların üremesini ve enfeksiyon oluşumunu engellemesi ve cildin bakımını yapmasıdır.

Evlatların oynarken tahriş olan diz ve dirsekleri için de rahatlıkla kullanabileceğiniz Arko Classic Yağlı Krem, bebeğinizin kuruyan cildi ve pişikleri için de ülkü bir eserdir.

Kirpik ve kaşların daha süratli uzamasını sağlayan Arko Krem, sivilce, akne üzere dertlerin ortadan kaldırılması konusunda epey tesirlidir. 

ARKO KREM TÜYLENME YAPAR MI?

Yüzyıllardır kullanılan Arko Krem konusunda tüylenme yapıyor tezlerine karşılık veriyoruz. Cildi besleyen arko krem uzun vade kullandığında az ölçüde tüylenmeye neden olmaktadır. Tüylenme gözle görülmeyecek seviyede ve çok azdır.

ARKO KREM NASIL KULLANILIR?

Tasarrufu nispeten yalın olan bu krem gün içerisinde muhtaçlık duyulduğunda kullanılması kafidir. Yüze cildinize sürebileceğiniz bu kremi ehliyetli ölçüde sürüp cilt tarafından emilmesini sağlayana kadar parmak uçlarınız ile yedirmeniz gerekmektedir.

Yorum Ekle