Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Maps, Aydınlık Sokakları Gösterecek

Google Maps, Aydınlık Sokakları Gösterecek

Google Maps, son devirlerde yol tanımı için en sık kullanılan pratiklerden biri haline geldi. Yeni seçeneklerle zenginleşmeye devam eden pratiğe artık de gece yolculuk yapanlara yönelik bir işlev geliyor.

Gece yolculukları, bilmediğiniz mekanlarda münhasıran yaya iken ürkütücü olabilir. Google Maps 10.31.0 beta sürümünde yapılan incelemeler, pratiğin yakında uygun aydınlatmaya sahip mekanları bize gösterebileceğini ortaya çıkardı. XDA Developers’ta paylaşılan keşif, yeni işlevin ne vakit gelebileceğine dair bir ipucu vermiyor.

Tatbikin kodları içerinde mahal alan Işıklandırma isimli “güvenlik katmanının” notları, işlevin “sokakların ne kadar âlâ aydınlatıldığını görmenizi sağladığını” söylüyor. Notlara nazaran “sarı çizgiler, âlâ aydınlatmalı sokakları gösteriyor”.

İşlevin gün yüzüne çıkıp çıkmayacağını bilmediğimiz üzere, sırf görünür ortamlara kişisel kalıp kalmayacağını da şimdi bilmiyoruz. Gelgelelim tasarrufa sunulursa, bisiklet binenlerden köpeğini gezdirenlere, birçok kullanıcının işine yarayacağı kesin.

Yorum Ekle