Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Cephesinde Değişim Rüzgarı Sert Esiyor!

Google Cephesinde Değişim Rüzgarı Sert Esiyor!

Google ve ana firması Alphabet, son devirlerde birtakım yönetimsel değişiklikler geçiriyor. Şimdi birkaç gün evvel Alphabet Inc.’in iki kurucu üyesi Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet’teki durumlarını bıraktılar ve Sundar Pichai‘yi firmanın yeni CEO’su olarak duyurdular. Lakin görünene nazaran bizi bekleyen daha çokça değişiklik kelam konusu.

DeepMind’ın ortak kurucusu Mustafa Suleyman, bugün gönderdiği bir tweet ile DeepMind’dan ayrılarak Google’a geçtiğini duyurdu. Hem Google hem de DeepMind’ın sahibi Alphabet olsa da, Suleyman artık direkt olarak Google bünyesinde alacak.

Suleyman, DeepMind’ı Demis Hassabis ve Shane Legg ile ortak olarak kurmuştu ve o vakitten beri bu araştırma laboratuvarı, Yerküre’nin en bilinen yapay zeka isimlerinden biri haline geldi. Velev geçtiğimiz ay en kıymetli Go oyuncularından biri, DeepMind’ın “yenilemez” AI oyuncusu AlphaGo‘yu sebeplerin arasında göstererek emekliliğini duyurdu.

Her ne kadar Suleyman şimdi Google’daki konumunu duyurmuş olmasa da, tweet’ten anlaşıldığı üzere ayı itibariyle Google AI önderi Jeff Dean ve Global İşler SVP’si Kent Walker ile yapay zeka üzerinde çalışmaya devam edecek. Bu değişimin de yapay zeka kullanan daha elle tutulur eserler sunmak için olduğu iddia edilebilir.

Yorum Ekle