Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Genital kesim ariliği nasıl yapılır? 5 adımda arilik

Genital kesim ariliği nasıl yapılır? 5 adımda arilik

Genital kesim aklığı tüm bayanların hassas ve ihtimamlı davranması gereken bir husustur. Aksi taktirde egzama ile başlayan ve sonrasında çok önemli sıhhat dertlerine yol açabilecek olan bu ariliği yanlışsız halde ve akıllıca eserlerle yapmak gerekir. Pekala genital kesim ariliği ve genital yer aklığında nelere dikkat etmek gerekir? Tüm merak ettiğiniz soruların cevabı haberimizin detaylarında.

Hijyen ve sıhhat açısından son kademe kıymetli bir mevzu olan genital kesim aklığı hakkında her hatunun bilmesi gereken kıymetli noktalar bulunuyor. Genital nahiye sahih bir formda temizlenmediği ve hijyen sağlanmaması durumunda yanma, kaşıntı, istenilmeyen koku üzere lâtif olmayan, güçlükle durumda bırakacak problemlerle karşı kaşıya gelebilirsiniz. Rastgele kullanacağınız her ürün buradaki ortamın istikrarının bozulmasına başkaca her türlü marazdan korumak için vazifeli olan yeterli huylu bakteriler azaltarak çeşitli enfeksiyonlara açık hale getirmesine neden olur. Bayan illetleri eksperlerin sık sık hatunlara bu bahiste ikazlarda bulunmasının nedeni de budur. Anatomik açıdan bulunan asimetrik durumlar ya da sarkmalar ise aklık ve bakımı zorlaştırır. Bu açıdan genital nahiyeyi yeterli tanımak ve bakıma kıymet vermek gerekir. Genital kesim ariliği hakkındaki değerli noktalara gelin birlikte göz atalım…

Terlemenin azaltılması için sentetik değil, pamuklu iç çamaşır tercihi değerlidir. Bu formda genital ortamınız alabilmektedir.  Başkaca giydiğiniz pantolonların da sizi sıkmayacak, geniş ve rahat olması genital kesim sıhhatiniz için daha müsait olacaktır.

– Banyo sonrası güzelce kurulamanız, velev fön makinesi ile kurutmanız kimi bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarından sizi koruyacaktır. Birebir durum havuz ve deniz sonrası için de muteberdir. Ayrıyeten ıslak mayo ile uzun müddet dinlenmeniz de enfeksiyon riskinizi arttıracaktır.

Alkali PH’a sahip sabunlar asit PH’daki genital ortamınızın florasını bozarak mantar enfeksiyonları başta olmak üzere kimi mikroorganizmaların kolonizasyonunu arttırır. O yüzden banyo yaparken dış genital ortamınızı sırf su ile yıkayın, alkali PH’daki sabunları asla kullanmayın.

 İdrar yahut büyük abdest sonrası su ile o kesimin temizlenmesi değerlidir.  Temizlenme her hengam için önden geriye sahih yapılmalıdır. Lakin nahiyenin nemli kalmaması için taharet sonrası yumuşak, kokusuz ve beyaz renkli tuvalet kağıtları ile âlâ bir kurulama yapılmalıdır.

Yorum Ekle