Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hyalüronik asit nedir? Cilde yararları nelerdir? Hyalüronik asit cilde nasıl uygulanır?

Hyalüronik asit nedir? Cilde yararları nelerdir? Hyalüronik asit cilde nasıl uygulanır?

Her geçen gün hem cilt bakımında hem de makyaj sahasında trendler değişiyor. Değişen bu trendler arasında münhasıran cildinin pürüzsüz olmasını isteyenler için yapıldığı söylenen yan alıyor. Hem bakım eserlerinde hem de bakım prosedürlerinde kullanılan Hyalüronik asit hakkında merak ettiklerinizi mercek altına aldık. Hyalüronik asit sanıldığı kadar işe yarıyor mu? Cilde yararları neler? tüm soruların karşılığı haberimizin detaylarında.

Cilt bakımında yeni olan Hyalüronik Asit, vücudumuzda tüm bağ dokusunda eklemlerde ve ciltte doğal olarak bölge alan glukozaminoglikan denilen amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenler arasında yan alıyor. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik, sağlamlık ve nem kazandırıyor. Ciltte bulunan kimi sorunlar bu bağ dokuların zarar görmesi ya da azalması ile oluşuyor. İşte tam da burada Hyalüronik asit devreye giriyor. Yaşlanma tesirlerinin geciktirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması, ciltteki sarkmaların önlenmesi, güneş ve vesair çevresel aksiliklere karşı cildin korunması üzere kıymetli hususlarda büyük rol oynayan Hyalüronik asit, birkaç farklı form ile önümüze çıkıyor. Adeta  kusursuz ve nemli cilt isteyenlerin ilgi odağı olan tıpkı devirde kozmetik yerküresini heyecanladıran Hyalüronik asit hakkında tüm detaylar yalnızca SoruCVP.net’te/strong>

Hyalüronik asit,  moleküllerini çekme ve bağlama yeteneği nedeniyle insan vücudunda büyük ehemmiyet taşımaktadır. Eklemleri ve hudutları yumuşatır. Bu sayede, cildin ve saçların vücudun istikrarını bozmadan doğal bir halde nemlenmesini sağlar.

İnsan vücudunda 15 gram bulunan Hyalüronik asit, ilerleyen yaşlarda üretimi güzelce yavaşladığı için cildin kurumasına sebep olur. Bu nedenle kırışıklıklar daha da derinleşerek, cilt yüzeyinde net bir halde görünür hale gelir. Dışarıdan masaj formülü ile yapılan ya da öbür farklı metotlar kullanılarak takviye edilen Hyalüronik asit sayesinde cildinizdeki sıkıntıları kısa müddette ortadan kaldırabilirsiniz.

EVET, KOZMETİK ESERLERINDE KULLANILAN HYALÜRONİK ASİT SERUMLARININ CİLDE YARARLARI NELER?

Hyalüronik asit serumları cilde uygulandığında, yüksek nispette su tutma yeteneğiyle cildin pürüzsüz, parlak, canlı ve doğal görünmesini sağlar.

Sivilce izlerini yok eder ve sivilce oluşumunu ketler.

Cildin uzun yıllar canlılığını, tazeliğini ve doğallığını muhafazasına yardımcı olur.

Nizamlı kullanıldığında kırışıkların azalmasını sağlar.

HYALÜRONİK ASİT SERUMU MESKENDE NASIL UYGULANIR?

Hyalüronik asit, mevsim geçişlerinde münhasıran de bahar aylarında, yılda 2 sefer kür biçiminde uygulanır. Eksperler, ekseriyetle 25 yaş üstü şahısların bu serumu tatbikinin daha verimli olacağını vurguluyor. Pekala, Hyalüronik asit serumları nasıl uygulanır?

– Sabah yahut akşam pamuk yardımıyla tüm yüzünüze ve boyun ortamınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle