Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S20+ ve Galaxy Watch Active2 İçin Kıymetli İş Birliği!

Galaxy S20+ ve Galaxy Watch Active2 İçin Kıymetli İş Birliği!

Geleceği bugünden şekillendiren Samsung, Galaxy S20+ ve Galaxy Watch Active2 eserleri için aksesuar geliştirirken Avrupa Birliği’nin sıkı kıymetlendirme kriterleriyle bilinen Ecolabel sertifikasına sahip Kvadrat şirketi ile iş birliği yapma kararı aldı. Danimarkalı seçkin dokumacılık markası Kvadrat ile yapılan iş birliği sayesinde, Galaxy S20+ ve Galaxy Watch Active2’in aksesuarları muhit dostu bir süreç ile üretilecek.

Türkiye’de Samsung online mağaza üzerinden bu ay itibarıyla satışa sunulan bu şahsi Galaxy S20+ telefon kılıfı, sürdürülebilir etraf dostu pratiğine mütenasip formda, eritilerek ve tekrar formüle edilerek dokumacılık ipliklerine dönüştürülen 500 ml’lik plastik şişelerden üretiliyor. “Yaratıcı tekrar tasarruf” olarak da bilinen ileri dönüşüm, ömrünü tamamlamış eserleri özgününden daha kaliteli ve tıpkı devirde muhite yararlı yeni materyallere dönüştürme sürecine verilen isim olarak biliniyor. Kvadrat’ın iplik üretim sürecinde bir plastik şişe, iki adet Galaxy S20+ telefon kılıfını üretmek üzere tekrar geri dönüştürebiliyor.

İleri seviyede geri dönüştürülmüş bu iplikler, çöp meydanlarındaki plastik şişe sayısının azaltılmasına yardım ediyor ve klâsik dokuma süreçleriyle karşılaştırıldığında ortaya çıkan karbondioksit ölçüsünü azaltacak bir halde üretiliyor. Plastik şişeden üretilen iplikler, muhit dostu bir süreçle ortaya çıkıyor.

Plastik şişeler ipliklere ve akabinde kılıfa dönüşüyor

Galaxy S20+ telefon kılıfları, Kvadrat tarafından ömrünü tamamlamış plastik şişelerin geri dönüştürülmüş polyester iplikler haline getirildiği sürdürülebilir ileri dönüşüm tatbikiyle elde edilen dokuma eserlerinden yapılıyor.

Geri dönüştürülmüş bu iplikler, çöp meydanlarındaki pet şişe ölçüsünü azaltmaları nedeniyle etraf dostu olarak dikkat çekiyor. Yalnızca ABD’de, her 60 milyondan ziyade pet şişenin çöp alanlarına atıldığı iddia ediliyor. Geri dönüştürülmüş her 500 ml’lik plastik şişeden iki telefon kılıfı üretilebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, bu hususî telefon kılıfını satın alarak plastik kirliliğinin azaltılmasına faal olarak katkı sağladıklarını bilmenin rahatlığını da yaşıyor.

Karbondioksit emisyonunu azaltıyor

Geri dönüştürülmüş iplikler, tıpkı hengamda klâsik süreçlere kıyasla karbondioksit emisyonunu azaltacak formda üretiliyor. Klasik polyester üretim metotlarıyla karşılaştırıldığında Kvadrat, geri dönüştürülmüş iplikleri daha az kuvvet tüketen bir süreçle üretiyor. Bu süreç şu aşamalardan oluşuyor:

  • Ömrünü tamamlamış plastik şişeler toplanıyor.
  • Şişeler,eritilerek tekrar şekillendirildikleri bir gereç dönüştürme sürecine tabi tutulup yine formüle ediliyor.
  • Eritilen plastik husus, geri dönüştürülmüş polyester parçacıkları haline getiriliyor. Bu parçacıklar, tescilli bir süreç yoluyla kalıptan geçirilip yine dokunarak yüzde yüz geri dönüştürülmüş polyester FR ipliğe dönüşüyor.
  • İplik, Galaxy S20+ kılıf çeşitleri için farklı renklere boyanıyor.
  • Her bir 500 ml’lik plastik şişeden 2 kılıfa yetecek iplik üretilebiliyor. Elde edilen iplikle, telefon kılıfının kumaşı dokunuyor.

Kılıf satışlarından elde edilen gelirin bir kısmı muhit için bağışlanıyor

Samsung, iklim için savaş hareketi üzere yerküre çapında karşılaşılan en büyük zorluklara yönelik Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı (Küresel Amaçlar olarak da biliniyor) desteklemek emeliyle, geçen yıl Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile iş birliğine gittiğini duyurmuştu. Bu doğrultuda, Kvadrat dokumacılık eserleriyle üretilen Galaxy S20+ kılıfının ve Galaxy Watch Active2 kayışlarının Samsung Global Maksatlar versiyonunun (Samsung Küresel Goals Edition) satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, 17 Global Maksadın desteklenmesi için UNDP’ye bağışlanacak.

Galaxy S20+ cihazları için Samsung Global Gayeler versiyonu kılıfını satın alan Galaxy kullanıcıları, Samsung Global Hedefler’i ile ilgili daha çokça yol keşfetmek için ise Samsung Global Amaçlar uygulamasını da indirebiliyor. Bu tatbik ile kullanıcılar, ayrıntılı haberler, olgular ve rakamlarla her bir Global Gaye ve savaş etmek istedikleri bahisler hakkında daha ziyade şey öğrenebiliyor. Başkaca tatbik, kullanıcıların UNDP’nin web sitesi üzerinden Global Hedefler’e direkt yapmasını sağlıyor ve kullanıcılar tatbikte reklamlarla her etkileşime geçtiğinde reklam geliri elde ederek Global Amaçlar için para toplanmasına da yardım ediyor.

Samsung, Galaxy S20+ kılıfları serisinin üretimine ek olarak, muhite hassas Watch kullanıcıları için Kvadrat dokuma eserleriyle ve öbür sürdürülebilir gereçlerle üretilen Galaxy Watch Active2 kayışlarını da mayıs ayında Türkiye’de piyasaya sürecek. Samsung, yalnızca sürdürülebilir eser serileri geliştirmekle kalmıyor, birebir devirde geleceğe yönelik etraf dostu eserlerle kullanıcılara her zamankinden daha ziyade seçenek sunmaya itina gösteriyor.

Etraf dostu Galaxy S20+ telefon kılıfları ve Galaxy Watch Active2 kayışları için tavsiye edilen satış fiyatları her iki aksesuar için de KDV dahil 299TL.

Yorum Ekle