Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HUAWEI P40, HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 lite Türkiye’de! İşte Özellikleri!

HUAWEI P40, HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 lite Türkiye’de! İşte Özellikleri!

P40 serisi, tüketiciye yönelik fırsatlar ile Huawei Online Mağaza’da satışa çıktı. P40 Pro ve P40 satın alan tüketiciler, yalnızca 1TL farkla Huawei FreeBuds 3 kablosuz kulaklık; P40 lite satın alan tüketiciler ise 1TL farkla Huawei FreeLace kablosuz kulaklık sahibi oluyorlar.

HUAWEI P40 Serisi, yenilikçi, estetik, erişilebilir ve üst seviye bir görsel donanım üzerine inşa edildi. Tasarım ve teknolojinin en gelişmiş haliyle birlikte, süper yüksek tarifli sensör ve güçlü yonga setleriyle güçlendirilen HUAWEI P40 Serisi, tüketicilerin yaratıcı ve vizyoner fotoğraflar çekmelerine yardımcı olmak için tasarlandı.

Gelişmiş görsel donanıma ve harika fotoğraflar sağlayan yapay zeka özelliklerine sahip HUAWEI P40 Serisi, görüntüler için gerçek vakitli Bokeh simülasyonu özelliğine de sahip. Geniş diyafram lensinin tesirlerini yansıtan bu özellik, çekimlerin ana öğesini vurgulamaya yardımcı olmak için, imgeye aşamalı olarak Bokeh efekti ekliyor.

HUAWEI P40 Pro

DxOMark ölçümlerine nazaran yerkürenin en düzgün fotoğraf kamerası seçilen HUAWEI P40 Pro’nun fotoğrafçılıkta devrim yaratan yetenekleri, koşullar ne olursa olsun profesyonel kalitede portre yahut manzara fotoğrafları yakalamanıza, düşük ışıkta dahi dehşet fotoğraflar çekmenize imkan tanıyor. HUAWEI P40 Pro’da kullanılan en yeni Kirin 990 5G işlemciyle güç ve sürat artık tek bir telefonda toplanıyor.

P40 Pro ile düşük ışıkta çekim yaparken daha yüksek performans elde etmek için yüksek ISO ve yüksek enstantane suratları kullanılabiliyor. Böylelikle en kavi ışık koşullarında dahi mükemmel fotoğraflar elde etmek mümkün oluyor.

Cihazın 1/1.28 inç’lik sensörü düşük ışıklı ortamlarda çekim performansını değerli ölçüde artıran 50 Megapiksellik kamera donanımına sahip. Geliştirilmiş Leica Quad kamerası, 50x kıymetinde hem dijital hem de optik SuperSensing Zoom özelliklerini desteklemek için, daha güçlü bir SuperSensing Cine Kamera ve 3D derinlik algılama kamerasına sahip. Cihaz 5x optik yakınlaştırma özelliğiyle netliğini koruyan dehşet görseller elde etmenizi sağlıyor.

Başkaca HUAWEI P40 Pro’da konum alan 40 MP SuperSensing Cine Kamera, DSLR kameralarda yan alan; odak uzaklığı 18 mm’ye eşdeğer ultra geniş açılı bir lense ve 3:2 en-boy orantısını destekleyen, 1/1.54-inç sensöre sahip. Bu sensördeki pikseller, donanım tabanlı HDR medyalar için uzun, kısa veya olağan pozlamayla çekim yapmak için farklı münferit ayarlanabiliyor. Eserde mahal alan Sedecimpixel Fusion teknolojisi, 51200 ISO bedeline kadar ışık hassasiyetini artıran ve 7680FPS ultra ağır çekim medya çekiminde kullanılan 4.48µm süper pikselleri üretmek için, 16-in-1 piksel düzenlemesini destekliyor. Telefoto kamera, 4K medyaların yanı sıra, yüksek çözünürlüklü zoom imajlarını de sıkıntısız yakalıyor. HUAWEI P40 Pro’da taraf alan ses yakınlaştırma özelliği (Audio Zoom), kullanıcıların ses kaynağını netleştirerek daha berrak ve yüksek sesler elde etmesine de olanak sağlıyor.

HUAWEI P40

Bölümde öncü 1/1,28 inç sensör, 2.44 µm süper geniş piksel boyutuyla artık akıllı telefon yerküresinde fark yaratıyor. Başkaca RYYB renk filtresi serisi, büyük ışık, yüksek dinamik aralık ve düşük gürültü sunuyor. 4’ü 1 arada piksel gruplama ve Octa PD Otomatik Odaklamayı destekleyen 50 MP ana kamera, ortam karmaşıklığı ve ışık koşullarına bakılmaksızın süper netlikte çekimi ve detayları tekrar tanımlıyor. Yükseltilmiş ISP ve NPU ile desteklenen HUAWEI XD Fusion Engine, büyük ölçüde doneyi süratli bir formda sürece ve gündüz yahut gece her fotoğraf için piksel seviyesinde mucize netliği artırma konusunda büsbütün yetkin. Bir amiral gemisi akıllı telefon özelliklerinin tümünü taşıyan HUAWEI P40 Pro’da da en yeni Kirin 990 5G işlemci kullanılıyor.

16 MP Ultra Geniş Açılı Kamera ise ultra geniş açılı çekim imkanları sunmasının yanı sıra 2,5 cm makro çekimlere de imkan tanıyor. Başkaca 8 MP Telefoto Kamera ile de 3x optik yakınlaştırma, 5X hibrid yakınlaştırma ve 30x maksimum yakınlaştırma gerçekleştirerek hoşluğu uzaktan yakalamayı mümkün kılınıyor.

HUAWEI P40’ın Ultra Vision ve Multi-Spectrum özellikleriyle geliştirilmiş ana kamerası, Yapay Zeka algoritmasından faydalanarak renkleri yüzde 45 daha iyi sağlıyor ve ortamdaki kişilerin tahlilini ve segmentasyonunu hassas halde yapabiliyor. Piksel seviyesi geliştirme ile orjinal manzarayı eksiksiz aydınlatma, doğal renk ve keskin ayrıntılarla yine canlandırıyor. Rastgele bir devirde yahut sahnede herkes için her devir yüksek kaliteli portre fotoğrafları çekmeye imkan tanıyor.

HUAWEI P40 lite

HUAWEI P40 lite, benzersiz, trend belirleyici bir matris düzenlemesine sahip dörtlü art kamerasıyla büyük bir atılım gerçekleştiriyor. 48MP ana kamera, çerçeveli kompozisyon teknolojisini destekliyor ve süratli bir halde art geriye çekilen birden çokça fotoğrafı birleştirerek şaşırtıcı üretiyor. 8MP ultra geniş açı objektif, kullanıcıların daha çokça çekim yapması için 120 nokta görüş yeri sunuyor ve manzara, mimari, küme fotoğrafları için ülkü özellikler taşıyor. Makro Lens ise 4 cm aralığa yakın nesnelere odaklanarak güçlü konseyime çok cephelilik katıyor. Dört kameralı heyetim başkaca daha ileri seviye portreler ve sığ alan derinliği efektlerini simüle etmek için de AI ile çalışan bir Bokeh Lens içeriyor.

Kirin 810, dal önderi 7nm işlemciyle üretiliyor. 8nm çiplerle karşılaştırıldığında Kirin 810, yüzde 50 daha yüksek bir transistör yoğunluğuna sahip ve yüzde 20 daha düşük güç tüketimi sunarak kusursuz performans ve güç verimliliği sunuyor. Sistem üzerinde taraf alan yapay zeka zamanlamasıyla birlikte, sekiz çekirdekli CPU ve Mali-G52 MP6 GPU güçlü hesaplama yeteneğine de sahip. Grafik ayrıntılarını işlemede en üst seviyede olan sistem, HUAWEI’nin kare suratı artışı ve pil tüketimini azaltma üzere oyun merkezli en yeni GPU Turbo teknolojisini de destekliyor.

Her hengam harekete geçmeye hazır olan P40 Lite, TÜV Rheinland sertifikalı 40W HUAWEI SuperCharge tahlilini destekleyen yüksek kapasiteli 4200mAh pil tahlilini sunuyor. Telefon yalnızca 30 dakikada yüzde 70 nispetinde şarj edilebiliyor.

HUAWEI P40 Pro, HUAWEI P40 ve HUAWEI P40 lite Fiyatları

Gümüş, Siyah ve Beyaz renk seçeneklerine sahip HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 ile Siyah, Pembe ve Yeşil renk seçeneklerine sahip HUAWEI P40 lite telefonlar, P40 Pro için 11.999TL, P40 için 8.499TL ve P40 lite için 3.199TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatlarıyla tüketicilere sunuluyor.

Yorum Ekle