Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Evde Saç Boyama Yöntemleri [2020 Yeni Teknik]

Evde Saç Boyama Yöntemleri [2020 Yeni Teknik]

Bayanlar hazırsa şimdi saçlarımızı kendimiz evde saç boyama yöntemini uygulayalım. En büyük sorun saçlarınızı sürekli boyamak, saçlarınızın kırılmasına ve yıpranarak yanmasına sebep olabilir. Oluşan bu kırılmalar ve yanların periyodik bir kusur neden olduğunu bilmelisiniz. Pekala dip boyası gelenle gelen bayanlar saçlarına ne yapmalı, ne kadar müddette dip boyası yapılmalı? Evde saç boyama renk tutturma konusunda sorun yaşıyorsanız tüm bu soruların yanıtına cevabını sizler için verdik. İşte dip boyası gelenler için 2020 teknikleri ve evde saçınızı nasıl boyarsınız…

Covid-19 nedeniyle karantina günlerimizde kuaförler kapandığı için yüksek ihtimalle saçlarınızın dip boyası gelmiştir. Bu durumda kötü saç görüntüsünü ortadan kaldırmak birebir hengamda saçlarınızın eski görünümüne kavuşması için saçlarınızı boyamak isteyebilirsiniz. Lakin konutta yani hânenizde saç boyama süreci çok dikkat edilmesi gereken bir tatbiktir. Bugün hazırladığımız metinde saç boyamanın püf noktalarından ince ayrıntılarına kadar tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Sosyal izolasyonun ne kadar süreceği ve kuaförlerin ne vakit açılacağı anlaşılan değil. Bu nedenle saç boyama süreçlerimizi konutta kendi başımıza yapmamız gerekiyor. Konutta saç nasıl boyanır, konutta saç boyarken nelere dikkat etmeliyiz, konutta saç boyamak için hangi materyallere gereksinim var merak ediyorsanız, detaylar haberimizde.

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

1- Birinci yüzünüze nemlendirici krem sürmek saçınızdan akan boyayı rahatlıkla temizlemenize yardımcı olur.

2- Saç boyası alerji yapar mı? Bunu anlayabilmek için saçınıza süreceğiniz boyanın birazını ensenize sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekledikten sonra herhangi bir kızarıklık, kaşıntı veya alerji belirtisi görürseniz anlayabilirsiniz…

3- Saç boyası, kıvırcık saçlarda büyük sorundur. Bu sorunu çözmek içinde önce kıvırcık saçınız varsa düzleştirin. Bu sayede boyanın rahat dağılması ile daha etkili boyayabilirsiniz.

4- Uygulayacağınız boya saçnız temiz ise boya yapmamanızı öneririz. Saçlarınız kirli iken boya yapmak daha verimli olur. Sebebi ise saçlarınız yıkanmışken gözenekleri açık olduğu için saçınızı yakma ihtimali yüksek olur!

DİP BOYASI İÇİN 2020 YÖNTEMİ

5- Kutunun içinden çıkan saç boyasını eski bir dondurma kabının içinde karıştırırsanız fırça ile boyayı alıp sürmeniz kolaylaşır.

6- Saçlarınıza boyayı sürdükten sonra saç uçlarınıza alimünyum folyo ile sarmalısınız. Bu boyanın saça daha kolay nüfuz etmesini sağlayacaktır.

7- Saçlarınızı boyadıktan sonra boya kutusunda yazan vakte nazaran saçınızda bekletebilirsiniz.

8- Boyama süreci bittikten sonra saçlarınızı münasip bir şampuanla boya saçtan büsbütün çıkan kadar yıkayın.

DİP BOYASI İÇİN 2020 YÖNTEMİ

Her bayan saçlarını boyattıktan sonra dip boyası konusunda epey problem çeker. Ekseriyetle röfleli ya da saçlarının renginde büyük değişimler yapan bayanlar sık sık dip boyası yaptırma muhtaçlığı duyar. Lakin dip boyası sandığınız kadar mütenasip fiyatlı bir pratik değildir. Sizleri dip boyası yaptırmaktan kurtaracak tıpkı hengamda bütçenize ek sağlayacak tekliflerle önünüzdeyiz. Eğer boyama sürecinden bir hafta sonra saç dipleri barizleşen hatunlar arasındaysanız kesinlikle hazırladığımız bu metne göz atmalısınız. İşte dip boyası gelenler için eksiksiz tahlil teklifleri:

evde dip boya 2020

EVDE SAÇ BOYAMA YÖNTEMİ İLE SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIN

Dip boyasının geldiğini gizlemenin en âlâ yolu saçlara hacim vermektir. Dip boyasını yaptıracak hem devriniz hem de bütçeniz olmadığı vakitlerde kurtarıcı olacak en kolay teklif saçlarınıza dalgalı ya da kıvırcık formlar vererek uygun bir hacim kazandırmak. Fırça tarak yardımcıyla ya da kurutma makinesiyle bu süreci kolay kolay yapabilirsiniz.

SAÇINIZA BANT TAKIN

Gün içerisinde kullandığınız saç modelleri de örneğin at kuyruğu üzere, çıkan dip boyasını daha çok açığa çıkarır. Saç diplerini saklamak için fular ya da eşarbı bant halinde yapın ve asrî bir hava katabilirsiniz.

saçınıza bant takın

KURU SAÇ BOYASI

Son yıllarda kozmetik âleminde dip boyası gelenler için birbirinden farklı eser bulunuyor. Fakat bunların hepsi istediğiniz etkiyi vermeyebilir. Sizlere önerebileceğiniz en hoş eser ise kuru şampuanlar olacaktır. Kuru şampuanların içerisinden saç renginize münasip tonu bularak acil durumlarda kurtarıcı eseriniz olarak tercih edebilirsiniz. Saç Rengi bilgi için ayrıca bkz. wiki

Sağlık ve Güzellik Kategorimizden daha fazlasına bakabilirsiniz.

Yorum Ekle