Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Esnek Yeteneklere Sahip Yeni 3D Görme Sensörü Geliştirildi!

Esnek Yeteneklere Sahip Yeni 3D Görme Sensörü Geliştirildi!

Endüstriyel tasarruf için tasarlanmış yeni 3DV/600 sensör modeli, FANUC’un pratik ve başlangıç dostu manzara sürece sistemine dahil oldu. Her iki 3DV sensör modeli kalıcı olarak bir sisteme yerleştirilebiliyor yahut bir robotun son ekseni olan 6.eksene monte edilebiliyor. Başkaca, bir robot üzerinde birkaç sensör birlikte kullanılabiliyor. 3D görme sensöründen kesim yekuna üzere klasik pratikler dahil olmak üzere çoklu pratiklerde bir montaj hattını beslerken, paletler yahut taşıma kasalarını istiflerken lojistikte yararlanılabiliyor.

Yapay zeka ile ileriye yanlışsız

Manzara işlemede anahtar bir teknoloji haline gelen yapay zekanın daha da gelişerek AI işlevlerinin kesimleri tanımlaması, cürüm nispetlerini azaltması ve programlanamayan tutucu vazifelerini çözmesi bekleniyor.  FANUC, modül yekuna vazifesi tahlili ile “Derin Öğrenme” ile ilgili birinci adımı atmış bulunuyor. Deneyimsiz müşterileri robot destekli manzara işlemeye attıkları birinci adımlarını kolaylaştırmak için fizibilite çalışmaları ve saha çalışmaları ile destekleyen FANUC, sair hizmet meydanlarının en tutarlı biçimde geliştirilmesini sağlamak için, 3DV sensör Serisinin yetenekleri her geçen gün artırılıyor.

Fabrika çıkışlı kalibrasyon ile vakit tasarrufu

Fabrika çıkışlı olarak kalibre edilen 3DV sensörü, sistemi kurarken ve yüklerken vakit kazandırıyor. Sensör kurulduktan sonra, robotun sırf “kalibrasyon” konumunun tanımlaması gerekiyor ve bir heyetim sihirbazı ayarlar konusunda kullanıcıyı yönlendiriyor. Sensör, direkt robot denetimcisine bağlanarak robot CPU’su tarafından işlenen ve bir 3D nokta bulutuna dönüştürülen manzara malumatı sağlanıyor. 3D sensör ve robot CPU arasındaki direkt ilişki ara yüz geliştirilmesini gerektirmiyor,  manzara alma ve sürece maksimum süratte yapılıyor ve sensörlerin denetimi ve kıymetlendirilmesi için çok kolay parametreler kullanılabiliyor. Ek olarak “3D-Anlık Hareket” özelliğiyle robotun hareket halindeyken anlık imajı alınabiliyor ve bu da bütünleşik olmayan imaj sistemlerine nazaran bir avantaj yaratıyor. Tüm manzaralar hareket halindeyken ve robotu durdurmadan çekildiğinden dolayı tatbikte önemli mealde hengam tasarrufu elde ediliyor.

Üst seviye entegrasyon kabiliyeti

3DV sensörleri, üst seviye entegrasyon ve çok kısa vadede imaj sürece altyapısı sayesinde, konveyör bant üzere hareketli sistemlerde iRPickTool ile bileştirilebiliyor ve bu sayede robot tüm kesimleri rastgele bir konum ve konumdan toplamak için hat izleme yapabiliyor. Bunlar arasında sadece açıkça geometrik olarak tanımlanmış modüller yahut mütenasip formda tanımlanmış kavrama noktalarına sahip eserler değil, tıpkı devirde paketler, torbalar yahut besin hususları üzere sistemsiz biçimli eserler de yan alıyor. Bu nedenle azık eserleri, hijyen eserleri, hayvan yemi yahut likitleri üzere torbalanmış yahut paketlenmiş her türlü seçici ve inançlı bir halde tutulabiliyor.

Stitch fonksiyonu sayesinde tamamlanmış 3 D imaj

Sensörün bir öteki yeni özelliği olan “Stitch Özelliği” ise alan olarak büyük yahut daha eksiksiz bir 3D nokta bulutu yapmak için başka ayrı imajları birleştirmeyi içeriyor.  Stitch fonksiyonu; örneğin büyük paletlerde olduğu üzere daha geniş bir görüş ortamı gerektiğinde yahut olağan görüş sahasındaki optik yahut geometrik olarak güçlü nesnelerde olduğu üzere manzara tahlili için tamamlanmamış noktasına tamamlanmış bir 3D imaj gerektiğinde aktive edilebiliyor.

Tek kablolu tahlil

Standart olarak LED aydınlatma ile donatılmış ve tek bir ile bağlanmış olan 3DV/400 ve 3DV/600 3D görme sensörleri, FANUC 2D Kamera Paketi ile birlikte kullanıldığında, kullanıcının farklı kablolar yahut konektörlerle çalışma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor; kameraya güç veriliyor, imgeler iletiliyor ve LED aydınlatma bu tek kabloyla ayarlanabiliyor.

Yorum Ekle