Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En düzgün ped markası hangisi?

En düzgün ped markası hangisi?

Bayanların her ay tertipli olarak yaşadıkları regl devrinde en yeterli ve sağlıklı pedi kullanmaları çok kıymetlidir. Üreme sıhhatini etkileyen ped seçimi konusunda hala karar veremediyseniz ve en uygununun hangisi olduğunu merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size nazaran. En âlâ, sağlıklı ve organik ped hangisi mercek altına aldık.

Kadınların ortalama olarak 8-16 yaşlarından başlayan ve 45-55 yaşlarına kadar süren üreme hormonlarının salgılanmasına oluşan kanama sürecine regl periyodu ismi veriliyor. Bu devirlerde baş ağrısı, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, yemek yeme isteği, göğüs ağrısı üzere belirtiler görülmesi çok olağandır. Gayrı ismi ile menstrüasyon olan regl periyodu, rahim içinde oluşan dokuların kan halinde vücuttan dışarı atılmasıdır. Bu devirde ekseriyetle anaların izledikleri yolları takip edenler ped seçiminde de tıpkı yola başvururlar. Halk arasında adet, aybaşı üzere isimlerle anılsa da regl; utanmayı, içtimaî hayatta topluluktan saklamayı gerektiren bir durum değildir. Bu yüzden kesinlikle en sağlıklı pedin hangisi olduğunu öğrenmeli ve üreme sıhhatinizi da etkileyen bu sorunun karşılığını araştırmalısınız. Birtakım bayanlarda 2 ila 7 gün, kimilerinde ise illetlere nazaran 10 gün arasında süren regl devrinde sağlıklı pedi kullanmak istiyorsanız metnimizi inceleyebilirsiniz.Ancak unutmamalısınız ki hangi pedi kullanırsanız kullanın en ziyade 4 saat sonra değiştirmelisiniz.

1- YENİ ORKİD PLATİNUM İPEKSİ KANATLAR PED

Yıllardır ismini duyduğumuz ve kesinlikle her bayanın bir kez bile olsa kullandığı Orkid ped, yumuşaklığı ve pamuksu dokusuyla birinci günden itibaren rahatsız etmeyen bir yapısı var. Orkid, sevilen eserlerinden Platinum’u yeniledi.Yeni ipeksi kanatları sayesinde, 1000 mikro yastıktan gelen güçlü muhafazasını daha yeterli yumuşaklık ile birleştirerek tüketicilere, ped seçerken, yumuşaklıktan yahut muhafazadan ödün vermeleri gerekmediğini gösteriyor. Yerkürede birinci sefer Türkiye’de satışa sunulan yeni Orkid Platinum ipeksi kanatları ile hatunlara alışılmışın ötesinde konforlu bir deneyim sunuyor.  Ayrıca koku hapsetme teknolojisi ile, kokuları maskelemekle kalmaz ve direkt hapsediyor. Sızıntıyı engelleyen ve geliştirilmiş formülü sayesinde 6 kesimde farklı kanatları bulunuyor. En kıymetlisi ise  hızlı emici olmasıyla sıhhatinizi korur. Dermatolojik olarak test edilip onaylanan Orkid, gece de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gün içerisinde 3 mm özelliğiyle hiç rahatsız etmiyor. 

2- KOTEX ACTİVE SİNGLE PED

Yeniden çok bilinen Kotex markasını kullanmayan yoktur. Gün içerisindeki tasarrufuyla epeyce rahat olan Kotex markası rastgele bir koku ve sızdırma yapmıyor. Yumuşak yapısı sayesinde gün uzunluğu kullanıldığında adeta yok üzere rahatlık sağlıyor. Lakin kullananların tahlillerine nazaran yapışkanlarının kaliteli olmaması nedeniyle mahsusen gece kayma yapıyor. Yumuşak olduğu için cildi tahriş etmiyor.

3- MOLPED ULTRA ANATOMİK TEKLİ ALIŞILAGELMIŞ PED

Molped Ultra Alışılagelmiş Hijyenik Ped, öncelikle ambalajıyla dikkat çekiyor. Pembe olmasıyla raflarda birinci göze çarpan Molped’in sairlerinden en kıymetli özelliği çok uzun olması. Gece tasarrufa tutarlı olan Molped, pamuksu yumuşaklıkta olduğu için de rahatsız etmiyor. İç çamaşırınızı tam saran kişisel üçlü geniş kanatlarıyla asla kayma ve sızdırma yapmayan Molped 2 mm inceliktedir. 

4- NATRACARE ORGANİK PED ULTRA EKSTRA HARIKA PED

%100 organik pamuk sertifikalı olan bu pedi daha evvel duymamış olabilirsiniz. Lakin tüm kozmetik marketlerde bulabilirsiniz. Az ve orta yoğunluktaki regl günlerinizde rahatlıkla kullanabileceğini bu ped çok regl olduğunuzda sızdırma yapabilir. 3 mm inceliğiyle size rahatlık hissi veren bu ped, plastikten ve parfümden arındırılmıştır.

PED SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 3 HUSUS

Ped kutularının üzerinde çoklukla pamuk olduğu müellif. Ama hatun sıhhati açısından pamuğun %100 doğal yani tarladan hiç süreç görmeden kullanılması çok değerlidir.

Kokulu eserlerin alerjik reaksiyon oluşturacağını bilmelisiniz. Bu yüzden içeriğini uygun okumalı ve gerekirse kokusuz eserler tercih etmelisiniz.

Anaların, regl olan evlatlarının ped seçimiyle şahsen ilgilenmesi ve onları bilgilendirmesi de kıymetli bir ayrıntıdır.

Yorum Ekle