Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Genital kesime epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini nahiyesi tüy temizleme

Genital kesime epilasyon nasıl yapılır? Acısız bikini nahiyesi tüy temizleme

Genital ortamınızdaki tüylerini azaltmak ve kalıcı bir tahlil arıyorsanız bu haber tam size göre! Acısız ve ağrısız bir formda bikini ortamındaki tüylerini şıkça temizlemenin 5 farklı metodunu bu haberimizde sizler için derledik.

Genital kesimdeki tüy ariliği, bacak, koltuk altı ya da yüz üzere kesimlerden daha hassas tıpkı devranda ihtimam gerektiren bir bakımdır. Ayda bir kez ya da şahsa nazaran iki kere yapılan bu paklık saatlerinizi alıyor, yaparken canınız yanıyorsa farklı yolları deneyebilirsiniz. Bunlar jilet, eldiven, epilasyon aleti, lazer makinesi ve ağda olmak üzere 5 farklı sistemden oluşur. Velev bu kategorilerin içerisine tüy dökücü kremleri de ek edebiliriz. Lakin tüy dökücü kremler o anlık bir aklıktır. Sonrasında tüylerin artmasına velev sıklaşarak can sıkıcı bir hale dönüşmesine neden oluyor. Bu yüzden tüy dökücü krem metotlarını mutlaka önermiyoruz. Bikini yani genital yerinizdeki tüyleri alırken mutlaka çok ihtimamlı olmalısınız. Yapacağınız en ufak bir cürüm mantar oluşmasına kaşıntı ve sonrasında egzama üzere durumları da beraberinde getirecektir. Gelin birlikte tüy alma metotlarını inceleyelim, bu metotların arasından kendinize en makul usulü bulup kullanabilirsiniz.

1- JİLET İLE TÜY ALMA

Günümüzde birçok hatunun uyguladığı ve kolaylık olsun diye tercih ettiği jiletle tüy alma, tüylerinizin vakitle daha çokça çıkmasına neden olabiliyor. Bu insandan insana değişen bir şeydir. Birtakım bayanların tüylerinin artmasına neden olurken kimilerinin ise azalmasına destek oluyor. Yapılan araştırmalarda da bu istikamette sonuç elde edilmiş. Günlük hayatınızda pratik ve süreksiz yol arıyorsanız jilet kullanabilirsiniz. Jileti her tasarruftan evvel ıslatın. Jileti bastırmadan cildinize hassas bir formda uygulayabilirsiniz. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en değerli adım hijyendir. Acısız olduğu için jilet metodu devletimizde en çok tercih edilenler arasındadır.

2-AĞDA İLE TÜY ALMA

Tarihi çok eski dayanan ağda yolu hatunların birinci çağlardan beri uyguladıkları bir tüy alma biçimidir. Velev isterseniz soğuk ağda bantlarını kullanarak bikini yerinizi temizleyebilirsiniz. Şayet acısız bir sonuç elde etmek istiyor tıpkı devirde cildiniz hassas kızarmasın diyorsanız muhakkak bu prosedürü tercih etmemelisiniz. Ağda da kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olmasına ihtimam gösterin. Öteki bezler tahrişe ve velev cildinizin kızarmasına neden olacaktır. Küçük modüller halinde tüyleri almak acıyı daha aza indirecektir. Ağdayı tüylerin çıkış cihetine yanlışsız uygulayın ve olabildiğince ince bir tabaka halinde sürün. Bezi yapıştırıp bir iki saniye sonra çekebilirsiniz.

3- EPİLASYON MAKİNESİ İLE TÜY ALMA

Kılları kökünden alarak uzun vadeli pürüzsüzlük elde etmek istiyorsanız cımbızlı epilasyon makinelerini kullanabilirsiniz. Bu cihazların döner diskleri istenmeyen tüyleri kökünden alır ve yaklaşık 3 hafta boyunca epilasyon yapmanızı gerektirmeyecektir. Epilasyon makinesi ile tüy almak acı nispeti şahıstan şahsa değişir. Lakin yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, şayet cihaz iyiyse duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır. 

4- ELDİVEN İLE TÜY ALMA

Son yılların en çok kullanılan epilasyon sistemlerinden biri de ameliyat eldiveni ile tüy almadır. Hem pratik hem de tüylerin azalmasını sağlayan eldivenle tüy almak biraz uzun sürebilir. Bu yüzden herkes tarafından çok ziyade tercih edilmez. Çok tesirli bir prosedür olduğu için 4 haftaya kadar epilasyon yapmanızı gerektirmiyor. Detayları

Yorum Ekle