Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En düzgün ped markası hangisi? Ped seçerken dikkat edilmesi gereken 3 detay

En düzgün ped markası hangisi? Ped seçerken dikkat edilmesi gereken 3 detay

Bayanların her ay tertipli olarak yaşadıkları regl periyodunda en düzgün ve sağlıklı pedi kullanmaları çok değerlidir. Üreme sıhhatini etkileyen ped seçimi konusunda hala karar veremediyseniz ve en güzelinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size nazaran. En âlâ, sağlıklı ve organik ped hangisi mercek altına aldık.

Kadınların ortalama olarak 8-16 yaşlarından başlayan ve 45-55 yaşlarına kadar süren üreme hormonlarının salgılanmasına oluşan kanama sürecine regl periyodu ismi veriliyor. Bu periyotlarda baş ağrısı, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, yemek yeme isteği, göğüs ağrısı üzere belirtiler görülmesi çok olağandır. Vesair ismi ile menstrüasyon olan regl devri, rahim içinde oluşan dokuların kan biçiminde vücuttan dışarı atılmasıdır. Bu periyotta ekseriyetle validelerin izledikleri yolları takip edenler ped seçiminde de tıpkı yola başvururlar. Halk arasında adet, aybaşı üzere isimlerle anılsa da regl; utanmayı, toplumsal hayatta topluluktan saklamayı gerektiren bir durum değildir. Bu yüzden kesinlikle en sağlıklı pedin hangisi olduğunu öğrenmeli ve üreme sıhhatinizi da etkileyen bu sorunun cevabını araştırmalısınız. Birtakım bayanlarda 2 ila 7 gün, kimilerinde ise illetlere nazaran 10 gün arasında süren regl periyodunda sağlıklı pedi kullanmak istiyorsanız metnimizi inceleyebilirsiniz.Ancak unutmamalısınız ki hangi pedi kullanırsanız kullanın en çokça 4 saat sonra değiştirmelisiniz.

1- ORKİD PLATİNUM KANATLI SIRADAN PLATİNUM PED

Yıllardır ismini duyduğumuz ve kesinlikle her bayanın bir kere bile olsa kullandığı Orkid ped, yumuşaklığı ve pamuksu dokusuyla birinci günden itibaren rahatsız etmeyen bir yapısı var. Ayrıca Koku Hapsetme Teknolojisi ile, kokuları maskelemekle kalmaz ve direkt hapsediyor. Sızıntıyı engelleyen ve geliştirilmiş formülü sayesinde 6 nahiyede farklı kanatları bulunuyor. En kıymetlisi ise  hızlı emici olmasıyla sıhhatinizi korur. Dermatolojik olarak test edilip onaylanan Orkid, gece de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gün içerisinde 3 mm özelliğiyle hiç rahatsız etmiyor. 

2- KOTEX ACTİVE SİNGLE PED

Tekrar çok bilinen Kotex markasını kullanmayan yoktur. Gün içerisindeki tasarrufuyla nispeten rahat olan Kotex markası rastgele bir koku ve sızdırma yapmıyor. Yumuşak yapısı sayesinde gün uzunluğu kullanıldığında adeta yok üzere rahatlık sağlıyor. Fakat kullananların tefsirlerine nazaran yapışkanlarının kaliteli olmaması nedeniyle münhasıran gece kayma yapıyor. Yumuşak olduğu için cildi tahriş etmiyor.

3- MOLPED ULTRA ANATOMİK TEKLİ SIRADAN PED

Molped Ultra Olağan Hijyenik Ped, öncelikle ambalajıyla dikkat çekiyor. Pembe olmasıyla raflarda birinci göze çarpan Molped’in başkalarından en değerli özelliği çok uzun olması. Gece tasarrufa elverişli olan Molped, pamuksu yumuşaklıkta olduğu için de rahatsız etmiyor. İç çamaşırınızı tam saran şahsi üçlü geniş kanatlarıyla asla kayma ve sızdırma yapmayan Molped 2 mm inceliktedir. 

4- NATRACARE ORGANİK PED ULTRA EKSTRA ÜSTÜN PED

%100 organik pamuk sertifikalı olan bu pedi daha evvel duymamış olabilirsiniz. Fakat tüm kozmetik marketlerde bulabilirsiniz. Az ve orta yoğunluktaki regl günlerinizde rahatlıkla kullanabileceğini bu ped şiddetli regl olduğunuzda sızdırma yapabilir. 3 mm inceliğiyle size rahatlık hissi veren bu ped, plastikten ve parfümden arındırılmıştır.

PED SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 3 HUSUS

Ped kutularının üzerinde ekseriyetle pamuk olduğu muharrir. Lakin bayan sıhhati açısından pamuğun %100 doğal yani tarladan hiç süreç görmeden kullanılması çok kıymetlidir.

Kokulu eserlerin alerjik reaksiyon oluşturacağını bilmelisiniz. Bu yüzden içeriğini uygun okumalı ve gerekirse kokusuz eserler tercih etmelisiniz.

Anaların, regl olan evlatlarının ped seçimiyle şahsen ilgilenmesi ve onları bilgilendirmesi de değerli bir ayrıntıdır.

Yorum Ekle