Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dassault Systèmes, İnovasyon Müzesini Tanıttı!

Dassault Systèmes, İnovasyon Müzesini Tanıttı!

Dassault Systèmes, Paris’teki Atelier des Lumières dijital sanat merkezinde, yerkürenin her mekanından topluluğu olumlu cephede etkileyen yenilikleri sergileyen ilmî ve teknolojik bir sanal gerçeklik deneyimi olan “Museum of Innovation”ı tanıttı. Güneş güçlü otonom kişisiz hava araçları ve sürdürülebilir kuvvet üretiminden 3D yazıcıyla organ üretimine ve sanal ameliyatlara kadar bu yeni 3D deneyimi, sıhhat, refah, güç, tarım, mobilite ve gayri hususlarda yerkürenin en değerli uğraşlarına odaklanan çığır açıcı girişimleri herkesin keşfetmesi için kapsayıcı bir yol sunuyor.

Avrupa, Asya, Hindistan ve ABD’den girişimler, Dassault Systèmes’in açık yenilikçilik laboratuarı ve hızlandırma programı 3DEXPERIENCE Lab tarafından destekleniyor. Her girişim, geliştirme ve pratiklerini hızlandırmak için kolektif zeka ve açık yenilikçiliğin yanı sıra 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen tasarım, simülasyon ve olgu bilimleri pratiklerinden faydalanıyor.

Ziyaretçiler inovasyon müzesinde yürürken; Ömür Bilimleri, Kent ve Hayat Biçimi stantlarını içeren farklı yerler, mevzu hakkındaki haber seviyeleri ne olursa olsun herkesin belli bir temaya odaklanmasını ve şahsileştirilmiş sıhhat tahlilleri önermek, daha sürdürülebilir kentler oluşturmak yahut daha etraf dostu tüketim eserleri tasarlamak için yenilikçi yaklaşımlardan faydalanan yeni teşebbüsleri ve girişimleri büsbütün kendi suratlarında sanal olarak keşfetmelerini sağlıyor.

Her için etkileşimli ve devirli bir 3D deneyimi

Ferdî ortam akışları, mütemadi eklenmekte olan yeni girişimler de dahil olmak üzere her projeyi etkileşimli ve devirli bir 3D deneyimiyle sunuyor. Bu tahsil gezisi boyunca ziyaretçiler, girişimin art planı hakkında haber edinebilir, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Maksatlarını geliştirmeye nasıl ek sağladığını anlayabilir, yeni teşebbüsün CEO’sunu dinleyebilir ve akabinde simülasyonları sanal olarak tecrübe ederek ve girişimin fizikî prototipinin yanında dijital ikizi ile etkileşim kurarak hikayeyi daha derinlemesine araştırabilirler. Direkt ekibi tarafından tasarlanan 3D dijital modellemeden oluşturulan dijital ikiz, gerçek hislere tutarlı tam ölçekli bir etkileşim ile gerçek hayata misal bir ilmî deneyim sunuyor.

Bu VR deneyimi bulut üzerinde bir dijital ortamda mevcut olduğundan, ölçeklenebilir ve süratli bir biçimde dağıtılabilir. Bu tanıtımın akabinde Dassault Systèmes, sanal müzeye erişimi faaliyet gösterdiği gayri memleketlerde genişletmeyi ve bu deneyimi halkla paylaşmak için bilim müzeleriyle paydaşlık kurmayı planlamakta.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle