Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Çileğin cilde bilmediğiniz faydaları, çilek yağı cilde nasıl uygulanır [Yeni]

Çileğin cilde bilmediğiniz faydaları, çilek yağı cilde nasıl uygulanır [Yeni]

Çileğin cildiniz mükemmel bir bakım yaptığınız biliyor muydunuz? Tabi çileğin kendisi ile değil çilek yağı ile! Bu iş taaa eski yıllarda Romalıların kullandığı bilinen çilek yağının içerdiği vitamin ve mineraller binaenaleyh cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Çok ziyade kişinin bilmediği ama eksperlerin önerdiği çilek yağının cilde yararları haberimizin detaylarında basitçe bulabilirsiniz.

Çilek Yağı

Çilek yağı; ilk olarak eski Romalılarda tıbbi bir ajan olarak kullanılmıştır. Şimdilerde umumî sıhhat ve hoşluk maksatlı bir bileşen olarak kullanılan çilek yağı, biotin, folik asit, ellajik asit, vitamin B5, B6 ve C üzere bileşikler ile manganez, bakır ve magnezyum üzere mineraller bakımından zengindir.  Çilek yağının en değerli yararlarından biri sivilce ve akne sıkıntılarına karşı savaş etmesidir. Çilek yağında bulunan antioksidanlar, akne ve sivilce sorununda kullanılmasının temel nedenidir. Yalnızca sivilce sorununun tekrarlanmasını engellemekle kalmaz, tıpkı devranda bu problemlerin mevcut tesirlerini de azaltır.

Çilek yağının faydaları

Çilek yağının gerginleştirici özellikleri, gözaltı torbalarının ve morluklarının, çok düzgün ve doğal bir tedavisidir. Çilek yağının, doğal olarak gerginleştirici özelliklere sahip olmasından gayrı cildin genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayan güzel bir alfa hidroksil asit kaynağıdır. Yalnızca kolay bir tasarrufla cilt için en düzgün yararları sağlayabilir.

Çilek yağı, cildinize gayrı cilt tedavilerinden en az 10 kat daha çokça yarar sağlar. Bu yağda, mevcut olan uygun ölçüde antioksidanlar sayesinde,  sarkan ve kırışıklar oluşan cildi onarır. Çilek yağı, kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkık cilt, cilt donukluğu, vb. üzere sorunları büyük ölçüde maksat almaktadır. Yağında bulunan vitaminler ise, bağımsız radikallerin neden olduğu meselelere karşı savaşan C vitamini içerir. Ayrıyeten cilde yarar sağlayan mükemmel bir likopen kaynağıdır.

Çilek yağının faydaları

Maksimum kademe cilt meselesine sebep olan en büyük sebep, cildinizin düzgün bir formda temizlenmemesidir. Bunun için çilek yağı üzere tesirli bir yağı kullanabilirsiniz. Bu yağda bulunan antioksidanlar, ciltteki tüm kirleri yok edecek gerekli temizleyici hizmeti görür. Çilek yağındaki mineraller, cildinizdeki gereksiz tıkanıklıkları gidererek cildinizin düzgünce nefes almasını sağlar.

Çilek yağında bulunan alfa-hidroksi asit, ciltteki meyyit hücrelerin yok edilmesine sebep olur. Ayrıyeten cildi güzelce temizleyerek cildin kalitesini düzgünleştirmeye yardımcı olur.  Cildinizi korumak için çilek yağından yardım alabilir ve C vitamininden de faydalanabilirsiniz.

Çilek yağı cilde nasıl uygulanır?

ÇİLEK YAĞI CİLDE NASIL SÜRÜLÜR?

Yüz temizleyici olarak kullanmak için; Çilek yağı direkt yahut gayri esansiyel yağlar ile karıştırılarak sıkıntılı yere uygulanabilir.  15-20 dakika sonra yıkanmalıdır.

altı morluklarını gidermek için; Birkaç damla çilek yağı yaklaşık 25-30 dakika boyunca cilde masaj olarak uygulanabilir. Devranla cildin istenen seviyeye geldiğini göreceksiniz.

Çilek yağını direkt yahut aktifliğini arttırmak için zeytinyağı ve aloe vera jeli ile karıştırabilirsiniz. Yaklaşık 20-30 dakika sıkıntılı kesime masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yüz suyla yıkanmalıdır. Bu pratiğin bir vade tekrarlanması istenen sonuçları getirecektir.

Yorum Ekle