Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Chrome, Android’de Yanlışlıkla Olgu Sildi!

Chrome, Android’de Yanlışlıkla Olgu Sildi!

Telefonlardan yanlışlıkla done sildiği fark edilen Chrome 79 güncellemesi, Google tarafından durduruldu.  

Sorunun farklı pratiklerde web sahifelerini görüntüleyen WebView bileşeniyle ilgili olduğu söyleniyor. Facebook, Twitter ve birçok tatbik, kendi üzerinde web sahifelerini göstermek için Chrome’un WebView bileşeninden faydalanıyor. Chrome 79’da yapılan değişikliklerden birinin birtakım doneleri taşınmasını gerektirdiği, sorunun bu sırada oluştuğu ve olgunun yanlışlıkla silindiği anlaşılıyor.

Bu nedenle Chrome 79’u yükleyenler, kimi pratiklerde olgu kaybı yaşayabiliyorlar. Bu durum her uygulamayı etkilemese de, Twitter Lite üzere büsbütün WebView içinde çalışan pratiklerde önemli meselelere yol açabiliyor. Meseleden hangi pratiklerin etkilendiği tam olarak bilinmese de, çevrimiçi olarak saklanan doneler inançta görünüyor.

Sıkıntılı güncellemenin kullanıcıların yüzde 50’sine ulaştıktan sonra durdurulduğu belirtiliyor. Chromium blog’una nazaran geliştiriciler, şu an iki seçenekten birinde karar verme aşamasındalar: Olgu taşımaya devam edip evrakları yeni konuma taşımak yahut değişikliği geri alıp, belgeleri eski konumuna yerleştirmek.

Yorum Ekle