Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları

Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları

İstenmeyen tüyleri gidermek için tabiattan gelen mucizevi teknikleri deneyebilirsiniz. Bu doğal sistemler tüylerin anlık olarak yok olmasını sağlarken köklerin zayıflayarak tüylerin azalmasına yardımcı olur. Çam sakızı ağdası da bu doğal formüllerden biridir. Pekala çam sakızı ağdası konutta nasıl yapılır? Gelin birlikte hazırlayalım…

Yüzyıllar evvel bayanların tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı ağdası, hem tüylerin azalmasına yardımcı oluyor hem de uzun müddet çıkmamasını sağlıyor. Günümüzde tasarrufu hala devam eden bu tüy alma metodu, kozmetik yerküresinde ve marketlerde satılıyor. Imalatı epey kolay olan çam sakızı ağdası, diğer formüllere nazaran çok daha tesirli. Çam sakızı formülüyle alınan tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor üstelik kokusuyla da ferahlık veriyor. Bu tekniği vücudunuzdaki tüm ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ÇAM SAKIZI AĞDASI NASIL HAZIRLANIR ve NASIL KULLANILIR?

Cezvede kaynatın daha sonra kabın içerisinde bulunan çam sakızı kavanozunu bu suyun içerisine koyun.

10 -15 dakika beklettikten sonra çıkartabilirsiniz. Kıvamı akışkan değil, sakız üzere olmalıdır. Bu adımda içerisine su kaçmamasına dikkat edin.

Elinizle ağdanın sıcaklığı denetim edin. Dayanabileceğiniz ısıda olan ağdayı, mutfağınızda bulunan mermerin ya da betonun üzerine kullanacağınız ölçüde dökün.

Biraz ılık hale geldikten sonra iki parmağınızla çam ağdayı kaldırıp, sakız üzere uzatıp katlayın.

Bu adım çam sakızının özdeşleşip sarı bir hale gelmesine sağlayacaktır. 

Hazır hale gelen bu ağdayı istenmeyen tüylerin olduğu ortama yapıştırın. Bu adımda cildinizin ak olmasına, terli yahut ıslak olmamasına ihtimam gösterin.

Yapışan ağdayı eski bir atlet yahut pamuklu kumaşı kesip üzerine bastırın. Biraz bekledikten sonra yeterlice yapışan ağdayı bir seferde süratlice çekin.

Daha sonra sabunla şıkça yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yorum Ekle