Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul fiyatı

Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul fiyatı

Son günlerde çevre medyada gördüğümüz merak konusu olan Bepanthen Ampul hakkında merak edilen soruların karşılığını sizlerle paylaşıyoruz. Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul nereden alınır? Bepanthen Ampul fiyatı nedir? Bepanthen Ampul nerede kullanılır? Bepanthen Ampul kullananlar şad mu? soruların cevabı haberimizin detaylarında.

Bepanthen Ampul, vitamin ilaçlarından biridir. Tıbbi sahada çok sık kullanılan bu vitamin ilacı başkaca saç dertlerinde çok sık tercih edilir. Herkesin bildiği bepanthen kremden çok daha farklı bir halde gördüğümüz Bepanthen Ampul, cansız ve dökülen saçlar için kusursuz tesir bir sunuyor. Bepanthen ampul şayet tıbbı sahada kullanılacaksa kesinlikle tabip tarafından uygulanır. Eczanelerde reçete ile satılan bepanthen ampul her kutusunda 5 adet 2 mililitrelik cam şişelerde satılmaktadır. 1 adet bepanthen ampul 500 mg dekspantenol içerir. Etken unsuru deskpantenol’dur. Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı yerde epitel tabakasının yine gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Dekspantenol topikal ayrıyeten doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlar, kompleks yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.

Umumide hekim reçetesi ile kullanılan bu ilaç; Akroparastezi, bacak ülseri, bademcik ameliyatından sonra, ince bağırsak iltihabı,bronşit, diş çekiminden sonraki yaralar,farenjit, kolit, larenjit, protez vurmaları,saç gelişmesi bozukluğu,stomatit,trakeit yara tedavilerinde kullanılır. Bunların haricinde en çok kullanıldığı meydanların başında saç meselelerinin tedavisidir. Saç maskelerinde sıklıkla kullanılan bepanthol ampul saç dertlerine neredeyse kesin tahlil sunmaktadır. 

BEPANTHEN AMPUL NASIL KULLANILIR?

Tıbbı olarak deri altına, kas içine yada damar uygulanan bu ilaç hastanelerde tabipler tarafından yapılır. Asla kendiniz bu süreci yapmamalısınız. Sadece saç maskelerinde yada kullandığınız şampuana ekleyerek kullanabilirsiniz. 

EVET BEPANTHEN SAÇA NASIL UYGULANIR?

Umumide bepanthen ampul saça sürülür mü yada direk saça uygulanır mı sorusu çok sık sorulan soruların başında gelmektedir. Direk saça sürülmesi alanına saç maskesi yada şampuana katılarak kullanılması gerekmektedir.  

Gereçler

1.5 yemek kaşığı zeytinyağı
1 ampul bepanthen
1 ampul evigen

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Büyün materyalleri bir cam kase içerisinde karıştırın ve saç diplerine masaj yapacak formda yedirin. Ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız kafidir. Ayda 1 kere yapılması kafidir.

Saçlarınıza maske olarak uygulayabileceğiniz üzere dilerseniz kullandığınız şampuanın içerisine ekleyerek saç dertlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Şayet şampuana katarak kullanmayı düşünüyorsanız 2 yada 3 tane ampul ekleyerek kullanmanız gerekmektedir.

BEPANTHEN AMPUL YAN TESIRLERI

Tesirli olduğu kadar kimi yan tesirleri bulunan bepanthen ampul içeriğinde bulunan etken hususlara karşı alerji olanlar tarafından asla kullanılmamalıdır. Bilinen yan tesirleri ise;

Alerjik dermatit (alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),
Kontakt dermatit (temasa bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),
Eritem (cilt kızarıklığı),
Ekzema (deride kızarıklık, şişme, kaşıntı üzere belirtilerle görülen cilt rahatsızlığı),
Ürtiker (Ciltte beyaz ya da kırmızımsı kabartılarla besbelli, kaşıntılı, ödem ve yanma hissinin eşlik ettiği cilt hastalığı),
Blister( İçerisi likit dolu deri kabarcığı) oluşumu,
Enjeksiyon yahut infüzyon konumunda cilt reaksiyonları,
Ciltte tahriş
Kaşıntı

BEPANTHEN AMPUL FİYATI

Bepanthen Ampul’un 2020 fiyatı 9.75 TL’dir.

Yorum Ekle