Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kil maskesinin saça yararları nelerdir? Kil saça nasıl uygulanır?

Kil maskesinin saça yararları nelerdir? Kil saça nasıl uygulanır?

Saçlarının kuruluğundan ve dökülmesinden şikayetçi olan hatunlar için son yıllarda kil maskesi öneriliyor. Tertipli kullanıldığında inanılmaz yararları bulunan kil, adeta saç dökülmesinden egzamaya kadar birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Evet kilin saça sair yararları neler? Kil saça nasıl uygulanır? Bu soruları cevabını merak ediyorsanız haberimizin detaylarına kesinlikle göz atmalısınız.

Kil, doğada bol ölçüde bulunan bir gereçtir. Ancak saf kil bulmak epeyce zordur. Kilin içerisinde en çok kalker, silis, mika, demir oksit mineralleri bulunur. İllit, kaolinit, montmorillonit ve vesair killer diye 4 ana küme kil vardır. Çoklukla 0,002 mm’den daha küçük taneli materyale kil ismi verilmektedir. Yüzyılladır vücuda olan yararlarıyla gündeme gelen kilin saçlara da yararlı odluğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara nazaran kil, saç sorularıyla baş ederek birbirinden farklı meselelere umut oluyor. Hoşluğuna düşkün hatunları sevindirecek olan bu haber, bilhassa doğal eserlerle bakım yapanların gözdesi olacak.

Saçlarınızı uzatmak için ya da saç sorunlarının önüne geçmek için kimyasal yollar noktasına tabiattan gelen mucize bitkilere dolabınızda konum açmalısınız. Kimyasallar meselelerin önüne geçerken tıpkı hengamda cilt dokusuna zarar verebilir velev cilt kanseri üzere meselelere da yol açabilir.

PEKALA KİLİN SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Kil maskesi tertipli bir halde uygulandığında saçlardaki sebumu emerek kepek oluşumunun önüne makbul. 

Kilin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saç diperlini besler ve saçların daha süratli uzamasını sağlar.

Yanlış bakım sonucu ya da kullanılan kimyasal şampuanlar nedeniyle saç köklerinde oluşan kuruluğu kail maskesi sayesinde kolay kolay giderebilirsiniz. Kil, saçları nemlendirerek yağ istikrarının korunmasına yardımcı olur.

Kil saç köklerini besleyerek dipten uca kadar güçlendirir. Bu sayede saç dökülmesinin de önüne makbul.

İçerisinde bulunan potasyum, sodyum ve alüminyum sayesinde kil saçların sağlıklı görünmesini sağlar. 

Uzun vade süreç görmüş,yıpranmış ve boyalı saçların vakitle katı ve kopuk kopuk görünümünü ortadan kaldırır. 

 Kil fazlaca absorbe etme özelliği gösterdiği için saçlarınıza kuruluk ya da nemi kaybolmuş hissi vermeden derinlemesine temizlenmesini sağlar. Şayet kıvırcık saç tipine sahipseniz ya da saçlarınız karma saç tipiyse, kil saçlarınızı daha yumuşak ve ipeksi yapabilmeniz için en hoş materyallerden biridir.

 Kilin için kıymetli bir başka yararı da saçlara yapışan ve cilt üzerini kaplayan kiri tesirli ve derinlemesine halde temizlemesidir. Saçlarınızı hem temizler hem de doğal halde ipeksi ve parlak görünmesini sağlar.

KİL İLE YAPILAN SAÇ MASKESİ TANIMI

GEREÇLER

1 su bardağı elma sirkesi
2 yemek kaşığı bentonit kil
Yarım su bardağı su

YAPILIŞI

Tüm gereçleri bir kasenin içerisinde homojen kıvam sahaya kadar karıştırın. Daha sonra yeni yıkanmış saçlarınızın diplerin ucuna kadar maskeyi uygulayıp 5 dakika kadar bekletin. Akabinde saçınızı yıkayabilirsiniz.

İşte bu kadar!

Yorum Ekle