Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Bu Oyunlar Ses Kalitesinde Çığır Açıyor

Bu Oyunlar Ses Kalitesinde Çığır Açıyor

Post apokaliptik ortamlar, savaşçılar, zombiler, yaratıklar ve kahramanlardan oluşan, heyecan ivmesi bir an bile düşmeyen, sınırsız hayal gücünden doğan bir cihan oyun yerküresi. Oyun bağımlılarının vazgeçemediği bu belirsizliklerle dolu aksiyon atmosferinin cazip olmasında grafik tasarım ve görsel özellikler epeyce tesirli. Gerçekçi ortamın bir öbür kıymetli belirleyicisi ise ses tasarımı. Titreşimin iliklere kadar hissedildiği gong sesleri, düşmanın varlığını ensede hissettiren nefes sesleri, heyecan dolu adım sesleri, noktasından zıplatan silah sesleri… İşte ses dizaynıyla gerçek yerküreyi unutturan bu yılın öne çıkan oyunları:

Sekiro: Shadows Die Twice

16.yy Japonya’sında geçen bu acayip oyunda maksat, “Savaş ve gururunu geri kazan!” Oyunda savaşçılar, ninja becerileri ve çeşitli silahlar eşliğinde genç bir kahramanı kurtarmak için harekete geçiyor. Oyunun ses efektleri o kadar gerçekçi ki, çalan savaş gongunun titreşimini parmak uçlarında hissetmemek imkansız.

Oyunu profesyonel oyuncular için geliştirilmiş Bongiovi Acoustics DPS teknolojisiyle entegre üretilen Spellond Pro kulaklık ile oynamak heyecanı artırıyor. Sades Spellond Pro‘nun tekli ve çoklu oyuncu ses modları, bu modlara müsait titreşim modu ve 50 mm hoparlörü, oyunda bas tesirinin çok daha güçlü hissedilmesini sağlıyor. Kulaklık, en tesirli, pak ve gerçekçi oyun deneyimini hayal edenler için ülkü.

Apex Legends

Kıyamet sonrası atmosfer, görüntü oyunları için yeni bir tema değil. Lakin Apex Legends, nükleer felaket sonrası yaşananları orijinal bir seviyeye taşıyor. Bu kaotik ortamda bir çeşit dövüş kulübü simülasyonu eşliğinde bolca uğraş, heyecan ve aksiyon var.

Oyunda düşmanının her hareketini çok geç olmadan duymak isteyenler, adım sesi kelam konusu olduğunda fark yaratan Sades Diablo‘yu tercih ediyor. Diablo’nun içerisinde barındırdığı eşsiz realtek aygıtı ve dört farklı realtek efekti, gözler örtülüyken dâhi düşmanın mahallini kolaylıkla bulabilmeyi sağlıyor.

Days Gone

Oyunu Sades Wolfang ile oynamak, dağ aslanları, kurtlar ve ayıların ürküten ayak seslerini çok daha güzel duyabilmek açısından epeyce tesirli. 7.1 surround ses teknolojisi ve 40 mm hoparlörüyle oyuncularına gelişmiş bir ses sistemi sunan kulaklık ile çıkmak üzere olan yangın öncesi birinci çıtırtılarını rahatlıkla duyabilirsiniz.

Mortal Kombat 11

25 yıl evvel yayınlanan Mortal Kombat, tarihin en sevilen oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Oyunun dayanılmaz muvaffakiyetinde ultra gerçekçi ses efektlerinin tesiri büyük. 18 alemden oluşan alternatif bir kainatta birbirleriyle vefatına savaşan oyuncular artık de bu epik destanın 11. kısmında karşı karşıyalar.

Mortal Kombat’ın yerküresinde kaybolmak isteyenler için en ülkü kulaklıklardan biri Sades Locust Plus. 40 mm hoparlörleriyle 7.1 surround ses kalitesi sunan Locust Plus’ın gerçekçi ses deneyimi epey etkileyici. Oyuncuların favorisi Locust kulaklığın üst modeli olarak piyasaya sürülen Locust Plus, RGB ışık, hareket ettirilebilen mikrofon ve ergonomik tasarım üzere özellikleriyle oyun deneyimine zenginlik katıyor.

Resident Evil 2

Tarihi muvaffakiyet demişken hem oyun serileri hem de sinemalarıyla oyuncuların favorileri arasında bölge Resident Evil’i anmadan bitirmek olmaz. Tam 21 yıl sonra remake olarak geri dönen Resident Evil 2, et yiyen zombilere dönüşen kişilerin yarattığı kaosla kaynayan Raccoon City’de savaş veren Leon S. Kennedy ve Claire Redfield karakterlerinin hikayesine odaklanıyor. Global bir zombi istilasının karar sürdüğü bu ortamın başarılı ürkütücülüğünde ses dizaynının tesiri büyük.

Oyunu bilgisayar dışı mobil platformlarda yahut konsol üzerinden oynamak isteyenler, güçlü bir ses deneyimi için hesaplı ve kaliteli kulaklık modeli Sades Spirits‘i tercih ediyor. Mobil oyun denince birinci akla gelen modellerden olan rengarenk Spirits ile hanede ya da dışarıda hayli uygun bir stereo ses deneyimi elde etmek mümkün.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle