Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Bu Chrome İşlevlerini Kaldırılmadan Evvel Deneyin

Bu Chrome İşlevlerini Kaldırılmadan Evvel Deneyin

Chrome 79, her devir olduğu üzere bir seri yenilikle herkese sunuldu. Bunun yanında bu sürüm, kimi işlevler için son olacak. İşte Chrome 80 itibariyle kaldırılacak, lakin şu an kullanabileceğiniz işlevler.

Okuyucu Modu: Google, birkaç aydır test ettiği bu işlevi kaldırma kararı aldı. İşlevi aktifleştirmek için chrome://flags/ altında #reader-mode-heuristics ve #enable-reader-mode-in-cct ayarlarını aktifleştirmeniz gerekli.

Önerilen Makaleleri Gizleme:

Overscroll ve Yatay Sekme Geçişi: Telefonda parmağınızı sağa ve sola sürükleyerek sekmeler arasında geçmenizi sağlayan işlev, Chrome 80 ile birlikte kaldırılacak. Bunun yanında açık sekmeleri dikey bölgesine yatay olarak düzenleyen işlev de kaldırılacak.

Bu işlevleri denemediyseniz, şu an #overscroll-history-navigation flag ve #enable-horizontal-tab-switcher ayarlarını aktifleştirebilirsiniz.

FTP desteği: FTP protokolü hayatını sürdürse de Chrome’un FTP desteği, önümüzdeki birkaç sürümde yavaşça kaldırılacak. Chrome 80’de #enable-ftp ayarını aktifleştirerek FTP’yi geri getirebileceksiniz ama Chrome 82’de bu ayar da kaldırılacak.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.