Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ViewSonic, Yeni “Elite” Oyuncu Monitörünü Tanıttı

ViewSonic, Yeni “Elite” Oyuncu Monitörünü Tanıttı

ViewSonic, yeni oyuncu monitörü Elite XG270QG’yi Beşiktaş Vodafone Arena‘nın süper atmosferinde gerçekleşen bir lansman ile tanıttı. Lansmanda konuşan ViewSonic Türkiye, Orta ve Şark Avrupa Ortam Yöneticisi Hasan Koçyiğit, “Tüm yerkürede 1 haftada 30 milyar saat oyun oynanıyor. Önümüzdeki 10 yılda ortalama bir oyuncu haftada 21 saatini oyun oynayarak geçirecek. Bir işte mükemmelleşmek için 10 bin saat vade tanımak kafidir. Günümüzde gençler 21 yaşına gelene kadar 10 bin saat oyun oynuyor. Bu vade, ve orta tedrisatta geçirilen müddetle birebir. Oyuncuların daima daha düzgününü istemesi sebebiyle bilgisayar teknolojileri mütemadi evrim geçiriyor. ViewSonic de en yüksek performansı en kaliteli formda ulaştırmayı hedefliyor. Bu maksatla oyunculardan gelen isteklerle eserlerini geliştiriyor” sözlerini kullandı. Elite oyuncu monitörleri Ally monitör yan donanımı, Nano IPS Panel, 1 ms reaksiyon müddeti ve G-SYNC destekli pratikleriyle oyun deneyimini gerçeğe yaklaştırmayı hedefliyor.

Burak Aydın: PC Gaming Donanım Pazarı her yıl büyüyor

ViewSonic Türkiye, Orta ve Şark Avrupa İş Geliştirme Yöneticisi Burak Aydın, Gaming Donanım Pazarı’nın her yıl istikrarlı bir biçimde büyüdüğünü belirterek, “PC Gaming Donanım Pazarı küresel olarak her yıl yüzde 8 ila yüzde 10 büyüyor. 2023 yılında PC Gaming Pazarı’nın 70 milyar dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. Bu büyümenin en süratli gerçekleştiği pazar ise ViewSonic’in de içinde bulunduğu monitör öbeği. Her yıl yüzde 50 büyüyen gaming monitörü pazarı 2018 yılında tüm yerkürede 5 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Bu sayı son günlerini yaşadığımız 2019 yılında 7,8 milyona ulaştı. 2020 yılındaysa 11 milyon 500 binlik bir satış rakamına ulaşacağı varsayım ediliyor. Oyuncuların daima daha düzgününü istediği Gaming monitörü pazarında sırf 2019 yılı olgularına nazaran ciro yüzde 72 arttı. Oyuncular Flat ekranlar (düz) mekanına teknolojisi giderek gelişen Curved (eğimli) ekranları tercih ediyor” biçiminde konuştu.

Kesintisiz ve akıcı oyun deneyimi Elite XG270QG

Talebin daha düzgün ve daha performanslı esere hakikat mütemadi arttığı Gaming monitörü pazarında ViewSonic Elite XG270QG monitörü eşsiz bir oyuncu deneyimi sunmak için tasarlandı. 27 inç’lik boyutuyla gerçek 1 ms (Gtg) reaksiyon vadesine sahip Elite XG270QG IPS Nano teknolojisiyle oyunculara en güzelini sunmayı hedefliyor. 144Hz yenileme suratını XG270QG sürat aşırtma ile 165Hz’e çıkarabilen Elite XG270QG NVIDIA G-SYNC teknolojisi ile çığır açan monitör süratli oyunlarda bile kesintisiz ve akıcı oyun keyfi sunuyor. Yeni Nano IPS panel teknolojisiyle oyunlara daha derin ve canlı renklerle hayat veren %98 DCI-P3 renk kapsamına sahip XG270QG 2560×1440 (QHD) çözünürlüğüyle oyun atmosferini en yeterli biçimde kullanıcılarına taşıyor.

Dizaynında oyuncu heyetimi da dikkate alınan Elite XG270QG dahili bir mouse kablosu tutucusu, kulaklık asacağı, ultra ince fırçalanmış alüminyum tabanı ile en ince ayrıntısına kadar oyuncuların muhtaçlıkları için tasarlandı.

Devrin ötesinde yazılım ve donanımlar

Elite serisi oyuncu monitörleri için kere piyasaya sunulan Elite RGB Controller ile oyuncular, 16,8 milyondan ziyade RGB LED seçeneği ile ekranlarını kişiselleştirebilecekler. Bir OSD yazılım pratiği olan Elite Display Controller ile de oyuncular ekran kumandasını kullanmadan tek tuşla ekran modlarını değiştirebiliyor.

Oyuncuların ince ayar yapması için tasarlanan Elite Ally donanımıysa oyuncuların oyun modları, Adaptive Sync, HDR, parlaklık, kontrast, RGB aydınlatma ve ekran üstü kumanda üzere ayarlarına süratli erişimini USB ilişkili bir dokunmatik ekran ile sağlıyor. Elite Ally yalnızca ViewSonic Elite serisi oyuncu monitörleriyle koordinasyonlu çalışabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle