Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Black Lives Matter: Yazısı, Uzaydan Görünüşü

Black Lives Matter: Yazısı, Uzaydan Görünüşü

Amerikada bir polisin siyahi bir vatandaşını boğarak öldürmesi sonucunda tüm sessiz kalmadı. Washington, D.C. sokaklarına yazılan “Black Lives Matter” (Siyahilerin Hayatı da Değerlidir) yazısı, o kadar büyük yazıldıki uzaydan bile görülebiliyor. Görüntüleme firması Planet Labs, dev metnin uzay uydusu tarafından çekilmiş bir imajını geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinde paylaştı.

“Black Lives Matter” cümlesini oluşturan kalın sarı harfler 1.600 Pennsylvania Ave.’de Beyaz Saray’a giden 16. Cadde’de iki yapı adasından daha çokça bölge kaplıyor. 16 sarı harf, iki şeritli caddenin genişliğini külliyen kaplıyor ve bu da yalnızca havadan görülmelerini değil, uzaydan bile görülebilmesini sağlıyor.

Bu metnin yazılması, Washington, D.C. Belediye Lideri Muriel Bowser tarafından şahsen istenmişti. Ayrı olarak Bowser, 16. Cadde’nin çizime hane sahipliği yapan kısmını da Black Lives Matter Plaza olarak tekrar isimlendirdi ve yeni sokak tabelası bu hafta yerleştirildi.

Gearge Floyd’un 25 Mayıs tarihinde Minneapolis’te polis nezaretindeyken hayatını kaybetmesi akabinde ABD ve tüm dünyada protestolar devam ediyor.

Yorum Ekle