Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Twitter: “Mavi Onay Rozeti” – Kimliğini Doğrulayanlara Verecek!

Twitter: “Mavi Onay Rozeti” – Kimliğini Doğrulayanlara Verecek!

Mikro blog sitesi ve genellikle politik paylaşımların aynı zamanda yorumların olduğu Twitter, şeffaf, inançlı ve ciddiye alınacak  bir çevre medya platformu oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket buna koşut olarak yaptığı çalışmalarla birlikte, onay rozeti herkese açık hale getirmeye hazırlanıyor.

Kimlik doğrulama sistemi

Twitter’ın onay rozeti konusundaki siyasetlerinin çok açık olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü ünlü isimlere ek olarak, birtakım fenomen yahut çok kullanıcıya sahip hesaplarda da onay rozeti görmek mümkün. Şirketin bu mevzuya bir el attığı ve kullanıcıların hesap doğrulaması için müracaat yapmasına ve doğrulanmış rozeti almasına müsaade verecek bir tatbik içi doğrulama üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Twitter: "Mavi Onay Rozeti"

Yaklaşan özellik birinci olarak, Ayarlar menüsünün Hesap kısmında bulunan “Doğrulama İsteği” özelliğinin bir ekran imajını paylaşan aksine mühendis Jane M. Wong tarafından tespit edildi. Açık olmak gerekirse, bu özelliğin nasıl kullanılacağı ve Twitter’ın onay rozetini ne hengam kullanıcıara açacağı meçhul. Geçtiğimiz günlerde TechCrunch da yayınlanan bir haber de, Twitter’ın kimlik doğrulama sistemi üzerinde çalıştığını ortaya koymuştu.

 

Yorum Ekle