Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Benzoxin ne işe yarar? Benzoxin krem nasıl kullanılır? Benzoxin krem fiyatı nedir?

Benzoxin ne işe yarar? Benzoxin krem nasıl kullanılır? Benzoxin krem fiyatı nedir?

Yalnızca eczanelerde satılan Benzoxin krem, akneli cilde sahip olanların adeta mucizevi ilacı. Hem deri altına hem de cildin yüzeyine tesir eden Benzoxin hakkında merak ettiğiniz soruların karşılığını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Kısa vadede sivilceleri tedavi eden Benzoxin jelin etken maddesi Benzoil peroksit ve Klindamisin fosfat‘ tır. Bu yüzden aknelere sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini köstekler. Kullananların mutlu kaldığı bu  cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle ziyade yağ ve kirin ciltten kolay kolay temizlenmesini sağlıyor. Tıpkı zamanda siyah nokta, beyaz nokta ve akneli kesimlerin oluşumunu durdurur ve akne sayısını azaltır.  Kompetan doktorların akne vulgaris tedavisinde reçete ettikleri Benzoxin krem yalnızca eczanelerde satılan 50 miligramlık tüplerde raflarda duruyor. Bu ilacın yardımcı maddeleri Poloksamer 188, gliserin, simetikon, karbomer 974P, sodyum lauril sülfat, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve saf sudur. Bu yüzden içerisinde bulunan unsurlara alerjiniz varsa mutlaka kullanmamalısınız. 

benzoxin

Tedavi vadesince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından uzak durulması gerektiği bilinen Benzoxin Topikal Jel, güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir. Ağzınıza yahut gözünüze temas ettirmeyin. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren akneleri azaltan bu jel, renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde rengini ve saçlara teması halinde  beyazlatıcı tesiri vardır. Kullandıktan sonra dikkat etmelisiniz. 

12 yaşın altındaki evlatların kullanmaması gereken Benzoxin Topikal Jel,  tam tesirini göstermesi 2-5 haftayı  bulabilir. Tedavi mühleti 12 haftadan daha uzun sürmemelidir. 

Benzoxin ne işe yarar?

BENZOXIN KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Şayet bunun dışında kullanacaksanız öncelikle bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayın. Kuruladıktan sonra jeli, içinden çıkan spatula ile ince bir tabaka halinde sivilceli yere sürün. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere pratiğiniz ehliyetli olacaktır. 

BENZOXIN KREM NE KADAR?

Olağan Reçete ile eczanelerde satılan bu kremin fiyatı 44.93 TL‘dir. 

Sağlık ve Güzellik bölümünde daha fazla yazı okuyun.

Yorum Ekle