Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Bahar aylarınca cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilde ne sürülür?

Bahar aylarınca cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilde ne sürülür?

Bahar ayları cildimizi ve vücudumuzu yenileyebileceğimiz en ülkü aylardır. Eksperlerin da sık sık bahar aylarında cilt bakımına yaptığı ihtarlar doğrultusunda hanede bahar bakımı nasıl yapılması gerektiğini ve bahar aylarında cilt bakımında nelere edilmesi gerekiyor sizlerle paylaşıyoruz.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte cildimizin de gereksinimlerinde birtakım farklılaşmalar meydana geliyor. Kış aylarında soğuk hava ve rüzgar üzere etkenlere maruz kalan cildimiz mevsim geçişlerinde epey yorulmuş oluyor. Bahar aylarıyla birlikte cildin sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşabilmesi için cilt bakımı ve beslenmeye etmek kıymetli. Mahsusen cildimizin bahar aylarında öbür aylara nazaran mevsim koşullarına daha ziyade reaksiyon göstermesinden ötürü cilt bakımı hayli değerli bir hal alıyor. Cilt bakımını ihmal etmemenin yanında beslenme biçiminizi da sağlıklı hale getirmek cilt sıklığının en kıymetli sırları arasında. Avrasya Hastanesi Dermatoloji Eksperi Hatice Deniz Yardımcı, cildinizi bahara hazırlamanın ipuçlarını anlatıyor.Pekala bahar aylarında cilt bakımı nasıl yapılır? Bahar aylarında cilt bakımı yaparken nelere etmek gerekir? Tüm detaylar metnimizde…

BAHAR AYLARINDA NEMLENDİRİCİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Sağlıklı ve parlak bir cildin en değerli kuralı istikrarlı bir nem nispetidir. Kış mevsiminin kavi hava koşulları cildi hem içten hem dıştan etkileyerek yıpratıcı bir tesir bırakır. Mahsusen de soğuk ve kuru hava, cildin kuruyarak tahriş olmasına yol açar. Soğuk havaların tesiriyle nemini yitiren, kuruyan ve çatlayan cildin muhtaçlık duyduğu bakımı sağlamak için nem orantısını sağlamak gereklidir. Bunun için cilt tipine tutarlı eserlerden yararlanabilir birebir vakitte hakikat besinlerle dıştan yapılan bakımı içten de destekleyebilirsiniz.

PEELİG YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Peeling, ciltteki meyyit derileri kısa müddette gideren en tesirli yollardan biridir. Meyyit deriler ise kışın soğuk havadan kuruyan ciltlerde daha çokça görülür. Siz de bahar aylarında cildinizi yenilemek ve tazelemek istiyorsanız kesinlikle haftada bir defa peeling yapın.  Tertipli olarak peeling yapmak, cilt hoşluğu ve sıhhati için epeyce kıymetlidir. Bunun için profesyonel bir bakım tercih edebileceğiniz üzere, hane prodüksiyonu peeling tanımları de büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Burada etmeniz gereken nokta, sivilceli bir cildiniz varsa; peeling yanına hafif yapılı maskeleri tercih etmenizdir. Cilt tipinize iyi peeling seçimi ile cildiniz baharda daha parlak, daha canlı ve ışıl ışıl olacak

BOL BOL SU İÇİN

Su içmek cildinize yapabileceğiniz en âlâ bakım bol bol su içmek olacaktır. Su vücut, cilt ve saç sıhhatiniz için sahiden de çok pahalıdır. Vücudun en temel besin kaynağı olan su, kâfi alınmadığında cilt de sıhhatini ve sıklığını kaybetmeye başlıyor. Daha taze, daha genç, ışıltılı ve canlı bir cilt görünümü etmek istiyorsanız; her gün kesinlikle en az 2 litre su içmelisiniz. Yerinde su tüketimi; cildinizin ve organlarınızın muhtaçlıklarını karşılıyor. Bununla birlikte, cildin erken yaşlanmasını önlüyor ve ciltteki nem kaybını değerli ölçüde engelliyor.

Yorum Ekle