Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sarımsaklı şampuan nedir? Hanede sarımsaklı şampuan nasıl yapılır?

Sarımsaklı şampuan nedir? Hanede sarımsaklı şampuan nasıl yapılır?

Kozmetik dalında çok ziyade ismini duyduğumuz sarımsaklı şampuan, inanılmaz yararlarıyla bilirkişilerin da önerdiği bir bakım materyalidir. Saç dökülmesinden onarılmasına kadar sayısız yararı olan sarımsaklı şampuanın birbirinden farklı tesirlerini ve hanede nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Sarımsak, kişiyi gün boyunca zinde tutması ve kıymetli aşamada güç sağlayan en değerli besindir. Vücuttaki yaraların daha süratli biçimde güzelleşmesine yardımcı olan tıpkı zamanda kanser derdinin oluşmasını engelleyen sarımsak, doğal bir antibiyotik tesiri oluşturuyor. Sarımsağın kalp ve vücut  açısından yararları saymakla bitmez. Sarımsakla yapılan şampuan ise saçların dökülmesini mahzurlar, saç tellerinin güçlenmesini sağlar ve daha süratli uzamasına yardımcı olur. Piyasadaki sarımsaklı şampuanlar da vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerini süratli bir formda durdurur ve vitamin beslemesi yaparak dökülen saçların mekanına yeni saçların çıkmasını sağlar. Saçınızda bulunan bakterilerin antioksidan ve antibiyotik özelliği sayesinde ortadan kaldırılmasını sağlar.Sarımsaklı şampuan olarak tabir edilen eser ise doğal sarımsağın şampuan haline getirilerek saçlarınıza ulaşmasını sağlamaktadır. Doğal sarımsak sözünü burada yinelemekte yarar var. Zira piyasa da sarımsaklı şampuan olarak bilinen lakin aslında içerisinde yalnızca sarımsak kokusu yani sarımsak esansı olan hususlar bulunuyor. Haliyle bu durum saçlarınızın gereksiz kimyasallarla boğuşmasına neden olmaktadır. Gelin birlikte hanede sarımsaklı şampuan prodüksiyonunu öğrenelim:

KONUTTA SARIMSAKLI ŞAMPUAN IMALATI

10 diş sarımsağı soyup, robottan geçirin. İçerisine bir ölçü su ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. 

Daha sonra 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı,3 damla nane yağı ve 2 damla çay çiçeği yağı damlatın.

Güzelce karıştırdıktan sonra şampuanınızın içerisine ekleyin. 

Hava almayacak formda kapatıp,1 gün beklettikten sonra tasarrufa hazır hale gelecektir.

İşte bu kadar!

Yorum Ekle