Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Ay Ayakkabısı” Olarak Ünlenen 9 Ayakkabı Modeli!

“Ay Ayakkabısı” Olarak Ünlenen 9 Ayakkabı Modeli!

NASA’nın Apollo 11‘i, 20 Temmuz 1969 tarihinden beri Yerküre kültürüne devasa bir tesirde bulundu. Başarılı bir formda Ay’a inilen bu tarih, günümüze dek insanlığın en büyük muvaffakiyetleri arasında mahal almaya devam ediyor. Tahminen de bu yüzden, Neil Armstrong ve Buzz Aldrin

Apollo 11’in 50. Yıl dönümünü kutlarken, aralarında Adidas, Nike, New Balance ve Vans

Nike Air Max Lunar 90 SP “Moon Landing”

Nike

Beş yıl evvel 14 Temmuz 2014 tarihinde Nike, tahminen de en uygun Ay inişi ilhamlı ayakkabıları tanıttı: Air Max Lunar 90SP “USA.” Bu spor ayakkabılar, Tinker Hatfield imzalı en simgesel model dizaynlarından biri olan Air Max 90’ı alarak, Ay’ın yüzeyini gösteren grafiklerle donattı. Başkaca Nike, Neil Armstrong’un uzay giysisinde bulunanları temsil etme maksadıyla tasarlanan bir formda ayakkabıların gerilerine da iki Amerika bayrağı nişanı yerleştirdi.

Bu ayakkabılar o kadar tanınan oldu ki, 145 dolarlık satış fiyatına karşın şu anda bile 1.000 dolara kadar çıkan fiyatlarla satılıyorlar.

Nike PG3 “NASA,” “Apollo Missions” ve “NASA 50th”

Nike

NBA süperyıldızı Paul George, basketbol yeteneklerinin yanı sıra PlayStation temalı Nike ayakkabıları ile de tanınıyor. Ama medya oyunlar, bilindik basketbol ayakkabıları için kullandığı tek tema değil. Birebir devirde uzay keşfini de seven için Nike, geçtiğimiz Ocak ayında PG3’ün tanıtımından beri NASA, Apollo 11 ve ay inişinden etkilenen dizaynlara sahip üç ayakkabı üretti. PG3 “NASA” ve “Apollo Missions” ajansın klâsik turuncu ve mavi renkleri ile Amerika bayraklarını içerirken, “NASA 50th” büsbütün gümüşi, yansıtıcı bir üst yüzeye ve NASA ve Apollo 11 nişanlarına sahip.

Adidas NMD HU Trail “CLOUDS MOON”

Adidas

Nike’ın Paul George için ürettiği NASA ayakkabılarının tersine, Adidas NMD Hu Trail “CLOUDS MOON” uzay ajansı ile resmi bir iştirak sonucu ortaya çıkmış değil. Gelgelelim tekrar de ayakkabının tamamına yayılmış “MOON” (Ay) yazısından daha açık bir halde ilhamın ne olduğunu belirten farklı bir şey bulunmuyor olabilir. Ayrıyeten ayakkabı çifti, Ay’ı anımsatan siyah ve gri bir renk sistemi de kullanmakta.

Sonraki Sahife 1 / 3

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.