Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
ASUS’a CES 2020 İnovasyon Ödülleri’nde 11 Armağan

ASUS’a CES 2020 İnovasyon Ödülleri’nde 11 Armağan

ASUS, 11 eserinin, tüketici teknolojileri yerinde harikulâde dizaynları ve teknolojileri nedeniyle CES 2020 İnovasyon Mükafatı kazandığını duyurdu. ZenBook Pro Duo, ZenFone 6, ZenBook 15, ZenBook Flip ve ProArt Display PA32UCG CES İnovasyon Mükafatı kazanan ASUS eserleri arasında mekan aldı. Armağan kazanan ROG eserleri ise ROG Phone II, ROG Strix SCAR III, ROG Strix Arion M.2 NVMe USB3.2 Gen 2 SSD kutusu ve ROG Kunai Gamepad oldu. Ek olarak armağan kazanan iki ASUS eseri de CES 2020 sırasında açıklanacak. Kazanılan mükafatlar, ASUS’un tasarım ve inovasyon aracılığıyla mucize tüketici deneyimi sunma konusundaki kararlılığını vurguluyor.

Harika dizaynları değerlendirmeye yönelik yıllık bir program olan CES İnovasyon Armağanları 28 eser kategorisinde armağan veriyor. Dizayncılar, mühendisler ve teknoloji basınından temsilcilerin oluşturduğu jüri paneli, adayları tasarım, işlevsellik, tüketiciler açısından ilgi cazip olma, mühendislik ve eserlerin rakiplerine kıyasla başarısı üzere kriterlere nazaran kıymetlendiriyor. Duyuru, yalnızca önde gelen basın mensupları, eser sergileyenler ve bölüm önderlerinin davet edildiği bir teknoloji aktifliği olan CES Unveiled New York’ta yapıldı. Aktiflikte 7-10 Ocak 2020’de Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2020’de mahal alması beklenen eser ve trendlerin ön gösterimi yapıldı.

CES 2020 İnovasyon Armağanı Alan Eserler

ProArt Display PA32UCG

ASUS ProArt Display PA32UCG, yerkürenin birinci 32 inç 4K profesyonel ekranlarından biri. Ekran, 1152 ortamlı mini LED art aydınlatmaya ve 120 Hz değişken yenileme suratına sahip. Tam ekran lokal ışık kısma teknolojisi sayesinde 1000 nit daima parlaklık, 1600 nit maksimum parlaklık ve 1.000.000:1 kontrast nispeti sunuyor. Dala öncülük eden bu özellikler sayesinde inanılmaz HDR performansı sunan ekran Dolby Vision, HLG ve HDR10 dahil önde gelen tüm HDR standartlarını destekliyor. Quantum-dot teknolojisine sahip olan PA32UCG; DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec 709 ve Rec 2020 renk yeri desteğiyle geniş bir renk gamı sunuyor. Gerçek 10-bit renk derinliği ve fabrikada ön kalibrasyon süreciyle, anında inanılmaz doğrulukta (Delta-E < 1) sunabiliyor. Dahili ASUS Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi ve renk profili kaydedebilme imkanı ise uzun mühlet güvenebileceğiniz bir hassaslık sağlıyor.

ROG Strix Arion

ROG Strix Arion, M.2 NVMe SSD’yi 2230 ila 2280 boyutlarına sığdıran ve ASUS Aura Sync RG efektlerine sahip yerkürenin birinci SSD kutusu. 10 Gbps’ye kadar ultra süratli aktarımı destekleyen USB-C™ 3.2 Gen 2 kontağı sunan kutu, entegre termal pedlere sahip alüminyum alaşımı kasası ile sıcaklığı yüksek seviyede uzaklaştırıyor. ROG Strix Arion, yenilikçi pim tasarımı ile SSD’yi kutuya tornavida kullanmadan kolay kolay takma imkanı sunuyor. Ayrıyeten gözetici tutma kısmı de içeren kutu, MIL-STD-810G 516.6 düşme testi standartlarını da karşılıyor. ASUS Aura Sync teknolojisine sahip olan ROG Strix Arion, her cins oyun sistemine eksiksiz uyuyor ve oyuncuların kendi stillerini yansıtmalarını sağlıyor.

ROG Kunai Gamepad

Modüler ROG Kunai Gamepad sistemi, telefon ekranından harici ekrana kadar her ortamda en güzel mobil oyun deneyimini sunuyor. Kunai Bumper, Kunai Controller ve Kunai Holder ile elde kullanmayı veyakonsol gibisi çok istikametli yapılandırmayı mümkün kılıyor. ROG Kunai Gamepad, günümüzün ziyade vakti olmayan oyuncuları düşünülerek tasarlandı. Birçok mobil oyun kumandasında oyunseverler yalnızca tek bir çalışma moduyla hudutlu kalıyor. Kunai ise oyunseverlerin telefonlarını takarak elde tasarruf modunda oyun oynayabilmelerini yahut iki kumandayı Kunai Holder ile birlikte kullanarak daha konsol gibisi bir deneyim yaşayabilmelerini sağlıyor. ROG Kunai, kumandanın birincil yardımcı cihazı ROG Phone II’yi tamamlayan bir dizayna sahip. Başkaca, PC oyuncuları Kunai’yi tıpkı öteki oyun kumandalarını kullandıkları üzere de kullanabiliyorlar.

ASUS ZenBook Pro Duo

ASUS ZenBook Pro Duo, kullanıcılara birden çokça işi birebir anda yapmalarını sağlayacak seçenekler sunan 2. bir ekran olan ScreenPad™ Plus ile donatıldı. ZenBook Pro Duo’da mekan alan 14 inç boyutundaki ScreenPad Plus, 15.6 inç 4K UHD OLED dokunmatik ana ekranla kusursuz çalışan ikincil bir 4K dokunmatik ekran. Böylelikle kullanıcılar iş akışlarını optimize edip şahsileştirmek için sınırsız seçeneğe sahip oluyor. 9. Nesil Intel® Core™ işlemciler, 32GB’a kadar RAM ve NVIDIA®  RTX™ 2060 GPU ve 1TB’a kadar PCIe® 3.0 x4 SSD ile ultra süratli depolama yeri, yaratıcı işleri zahmetsizce gerçekleştirmek için üstün performans sunuyor. Bu üstün bileşenler içerik üreticilerin tüm tatbikleri hem ana ekranda hem de ScreenPad Plus’ta zahmetsiz bir biçimde kullanabilmesini sağlıyor.

ASUS ZenFone 6

Cep telefonu dizaynında bir başyapıt olan ZenFone 6, çığır açan Flip Camera’nın mümkün kıldığı gerçek mealde tam ekrana sahip. Yukarı katlanabilen yüksek kaliteli bir çift kamera sistemi olan Flip Camera, cep telefonu fotoğrafçılığında orijinal yaratıcı fotoğrafçılık olasılıklarının kapısını aralıyor. Gövdesi 5.5 inç boyutunda olan ZenFone 6; 6.4 inç NanoEdge tam ekran, Flip Camera ve 5000 mAh pilin yanı sıra Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon™ 855 Mobil Platformu, çift stereo hoparlör, üç yuvalı SIM tepsisi ve 3.5 mm kulaklık girişine de sahip.

ASUS ZenBook 15

Neredeyse çerçevesiz NanoEdge ekranı sayesinde ekran boyutuna kıyasla yerkürenin en küçük dizüstü bilgisayarlarından biri olan ZenBook 15, benzersiz ScreenPad 2.0 ile trackpad’i ülkü bir çoklu süreç meydanına dönüştürüyor. Ultra taşınabilir dizaynın yeni çağını temsil eden ZenBook serisi, ultra kompakt ve ultra hafif kasalar ile yerkürenin en küçük boyutlu dizüstü bilgisayar ailelerinden biri. Hareket halindeyken üstün performans gösterecek formda geliştirilen bu dizüstü bilgisayar, 10. Nesil Intel® Core™ i7 işlemciye varan CPU’lar ve yüksek performanslı NVIDIA® GeForce® GTX 1650 GPU donatıldı. PCIe SSD ve 16 GB’a kadar RAM, ZenBook’u kompleks dokümanlar oluşturmak, olgu madenciliği yapmak, fotoğrafları rötuşlamak, kurgulamak yahut oyun molası vermek için ülkü bir dizüstü bilgisayar haline getiriyor.

ASUS ZenBook Flip

Çok taraflı, güçlü ve son radde taşınabilir olacak formda geliştirilen dönüştürülebilir ZenBook Flip, dört kenarı ultra ince çerçeveyle neredeyse çerçevesiz dizayna sahip NanoEdge ekranı ve %90 ekran gövde nispeti ile çok daha kompakt bir kasa tasarımı sunuyor. ZenBook Flip dört farklı moda dönüştürülebilen bir dizüstü bilgisayar: dizüstü modu, stand modu, çadır modu ve tablet modu. Renkleri yanlışsız gösterecek halde kalibre edilmiş 4K UHD ekran paneli, içerik üreticileri için mümkün olan en güzel renk doğruluğunu sağlamak için PANTONE validasyonuna sahip. Yeni ScreenPad™ 2.0 klasik dizüstü bilgisayar deneyimini üst seviyeye taşıyarak trackpad’e üretkenliği ve çoklu süreç deneyimini geliştiren 2. bir interaktif dokunmatik ekran ekliyor. En yeni Intel® Core™ i7 işlemci, NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Max-Q ekran kartı, 16 GB’a kadar RAM ve yüksek süratli PCIe® SSD desteğine sahip olan ZenBook Flip, son radde güçlü bir bilgisayar.

ROG Phone II

Snapdragon™ 855 Plus Mobil Platformu, 12 GB RAM, devasa 6000 mAh pil, GameCool II soğutma sistemi ve ultra süratli 120Hz/1 ms AMOLED 10-bit HDR ekrana sahip olan ROG Phone II, tüm bu özellikleriyle üstün bir mobil oyun cihazı. ROG Phone II’nin 120 Hz AMOLED ekranı yalnızca 1 ms reaksiyon müddetine ve 49 ms dokunmatik gecikmesi ile kullanıcılara akıcı, son kademe hassas ve bulanıklaşmayan imgeler içeren bir oyun ve cümbüş deneyimi sunuyor. Başkaca, Delta E < 1 renk doğruluğu ve 10-bit HDR desteğine sahip olan ekranı sayesinde oyunların ve HDR görüntülerin içerik üreticilerinin tam istedikleri üzere görünmelerini sağlıyor. ROG mühendisleri, ROG Phone II'deki oyun deneyimini daha da etkileyici hale getirmek için cihaza oyun odaklı yerleşik özellikler eklemekle kalmadı, tıpkı vakitte eksiksiz bir mobil oyun sistemi oluşturmaya yönelik birçok aksesuar da geliştirdi. Bu aksesuarlardan kimileri şunlar: TwinView Dock II, ROG Kunai Gamepad, WiGig Display Dock Plus ve Mobile Desktop Dock.

ROG Strix SCAR III

ROG Strix SCAR III, 300 Hz ekranında akıcı bir oyun deneyimi için son teknoloji donanım ve soğutma sistemiyle donatıldı. E-sporlar için şahsi olarak geliştirilen model, yerkürenin en süratli oyun dizüstü bilgisayar ekranına sahip. Oyunseverlere PC’lerini şahsileştirmek için daha çokça güç sağlayan ROG Keystone ve Aura Sync üzere özelliklere sahip olan ROG Strix SCAR III, ultra süratli 300 Hz ekranını tam doygunluğa ulaştırmak için gereken kare suratını RTX™ 2070 modeline kadar NVIDIA® ekran kartlarıyla elde ediyor. Akıllı Soğutma özelliği, ROG Boost’u kullanma imkanı sunuyor. ROG Boost ile GPU saat suratı 115 W’ta 1540 MHz’e kadar çıkararak fabrikada sürat aşırtma aralığına yükseltebiliyor. Asrî oyunseverler, Strix SCAR III’ün en yeni Intel Core i9-9880H CPU’su ile daha süratli ve daha verimli bir biçimde içerik üretebiliyor. Bu işlemci, tek çekirdekle frekansı 4.1 GHz’e kadar çıkarabiliyor ve sekiz çekirdekli dizaynıyla 16 adede kadar koşut iş parçacığını çalıştırarak en çekişmeli iş yüklerine ve çoklu süreç taleplerine güç sağlıyor. 32 GB DDR4-2666 bellekle birlikte, oyunseverler ROG Strix SCAR III’te bir yandan oyun oynayıp bir yandan sohber ederken birebir anda kolaylıkla yayın yapabiliyorlar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle